Rakety dopadají nejen na ukrajinská města. Explodovaly také u konzulátu USA. V Iráku

13.03.2022 8:45

Rakety létají nejen na Ukrajině. Agentura AP oznámila, že poblíž amerického konzulátu v iráckém Irbílu došlo k výbuchům. Rakety, které výbuchy způsobily, měly přiletět ze sousedního Íránu.

Rakety dopadají nejen na ukrajinská města. Explodovaly také u konzulátu USA. V Iráku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Na Ukrajině už osmnáctý den Rusové odpalují rakety, dělostřelecké granáty a ničí ukrajinská města. Charkov, Mariupol a mnoho dalších. Město Volnovacha prakticky srovnali se zemí. Naznačují to fotografie a videa kolující po sociálních sítích.

Ukrajinský novinář Ilja Ponomarenko prozradil, že Volnovacha byla jeho rodným městem a při pohledu na něj konstatoval, že Rusové tomuto dosud kvetoucímu městu přinesli jen smrt. „Moje rodné město, Volnovacha. Dříve patřilo mezi nejrychleji se rozvíjející města Donbasu. Rusko nepřineslo nic jiného než absolutní smrt,“ uvedl k videu na twitteru.

Ale rakety teď dopadají nejen na ukrajinskou půdu, ale také na půdu iráckou. Své o tom vědí zástupci ambasády USA v Irbílu, v kurdské samosprávné oblasti. Právě poblíž jejich úřadu rakety dopadly. Možná přiletěly z Íránu. Tak to alespoň odhadují sami Američané.

Není však jisté, co bylo cílem útoku, protože na samotný konzulát nedopadly a nikoho nezranily. Kurdové hlásí, že na Irbíl bylo vypáleno hned 12 balistických raket.  

„Žádné oběti ani zranění po výbuších v Irbílu,“ citovala státní televize Samana Barzanjiho, ministra zdravotnictví autonomní oblasti Irácký Kurdistán, jehož je Irbíl hlavním městem.

Vedle agentury AP na raketový incident upozornila také agentura Reuters a další zahraniční agentury. Českým divákům zprávu zprostředkovala např. CNN Prima News.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchod

zdravím p.Jurečka , nedávno jste prohlásil že se zrychluje vyřizování výplat důchodů , takže bych vám chtěl touto cestou poděkovat za krásné a pohodové vánoce a kladu si otázku jak by se ke mně stavěl stát kdybych mu dlužil 60.000 kč .děkuji za odpověd

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mrznou bez jídla a vody. Ukrajina nařídila evakuaci. To není bojiště, jenom Poláci už mají dost

16:50 Mrznou bez jídla a vody. Ukrajina nařídila evakuaci. To není bojiště, jenom Poláci už mají dost

Polští řidiči kamionů nadále protestují proti neomezenému přístupu ukrajinských dopravců na polské ú…