Ransdorf se zbláznil, úplně ztratil soudnost. Šílený případ. Protikorupčník Ondráčka dal v rádiu průchod údivu

8. 12. 2015 19:18

Hostem úterní Kauzy dne na Rádiu Impuls byl ředitel Transparency International (TIC) David Ondráčka. Vyjadřoval se především ke kauze komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa a nebral si servítky. „Europoslanec se podle mého názoru zbláznil,“ řekl jasně. Pár slov padlo i na adresu předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten prý vede válku s Andrejem Babišem (ANO) a nevede ji úplně nejlépe.

Ransdorf se zbláznil, úplně ztratil soudnost. Šílený případ. Protikorupčník Ondráčka dal v rádiu průchod údivu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ředitel Transparency International ČR David Ondráčka

„Působí to na mě naprosto bizarně. Zdá se mi, že se Miloslav Ransdorf zbláznil. Jak může europoslanec takto vystupovat v soukromé bance. Jeho pověst už je velmi poškozená. Je to zkrátka šílený případ... Podle mě je to důkaz o ztrátě soudnosti. Komunisté díky tomu nemohou tvrdit, že jsou čistí. Ukazuje se, že jsou stejně ‚umazaní‘ jako jiné politické strany,“ řekl.

V obecné rovině host poznamenal, že Transparency International se snaží rozkrývat korupční jednání. Za absolutně nesmyslné označil tvrzení předsedy TOP 09, že je TIC pod vlivem hnutí ANO Andreje Babiše. S ministrem financí prý organizace sice komunikuje, ale to komunikuje i s jinými politiky.

„Já jsem přesvědčen, že Miroslav Kalousek je v nějakém válečném tažení proti Andreji Babišovi,“ pokračoval Ondráčka. Uznává, že střet zájmů u majitele Agrofertu Babiše je přímo kolosální, ale Kalouskovi prý rozhodně nebude stačit, když na to bude pořád dokola upozorňovat. Musí také představit nějaký pozitivní program. Bez toho to nepůjde.  

Česká státní správa má podle Ondráčky problém v tom, že tam stále funguje „kamarádíčkování“. Výběrová řízení probíhají v podstatě jen na oko. Nepomohl tomu ani služební zákon, protože současná koalice protlačila do státní správy své lidi, než bylo nutné se tímto zákonem řídit. Najednou podle Ondráčky vidíme na ministerstvech devět náměstků a nikdo přesně neví, co tam dělají. V dlouhodobé perspektivě nám však tento zákon může prospět.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maláčová má problém. Rodiče podepisují tuto petici. A ta raketově narůstá

21:11 Maláčová má problém. Rodiče podepisují tuto petici. A ta raketově narůstá

Vyšší rodičovská pro současné rodiče nebude. Ministryně práce Maláčová slibovala, ale koalice její n…