Ransdorf znovu vysvětloval svou kauzu. Za úspěšné jednání s bankou měl prý slíbené peníze na charitu

10.12.2015 17:06

Europoslanec Miloslav Ransdorf v rozhovoru pro deník Právo uvedl, že chtěl pomoci usvědčenému podvodníkovi Vladimíru Huňkovi získat jeho dědictví. Huněk podle něj totiž má opravdu konto ve švýcarské bance, na němž je 350 milionů eur, a Ransdorf mu chtěl pomoci, jelikož mu Huněk slíbil, že část peněz půjde na charitu. Informují Novinky.cz.

Ransdorf znovu vysvětloval svou kauzu. Za úspěšné jednání s bankou měl prý slíbené peníze na charitu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloslav Ransdorf
reklama

Na otázku, co si o Huňkovi myslí, odpověděl, že každý máme svoje. „Ale myslíte si, že Hilsner, kterého se zastával Masaryk, byl čistý? Že to byl úplně čistý člověk?“ zajímal se Ransdorf, kterému nejde o Huňkovu minulost, nýbrž o současnou situaci.

Peníze za pomoc od něj však nečekal. „Vzpamatujte se. Myslíte si, že všichni musejí držet morálku tzv. privatizátorů?“ opáčil Ransdorf na otázku, zda mu za pomoc s bankou Huněk slíbil finanční odměnu. Svoji poznámku europoslanec vysvětlil jednoduše. „No, že se v této zemi kradlo a krade. Nemusejí být všichni lidé stejní.“

Huněk podle něj chtěl dát peníze na humanitární pomoc. „On je handicapovaný, víte?“ připomínal Ransdorf.

Celý text zde.

Na otázku, proč pozastavil své členství v Evropské sjednocené levici, uvedl, že nechtěl frakci poškodit. „Nechci poškodit ani KSČM,“ podotkl a dodal: „A ono se to vyřeší.“ Členství v KSČM však nepozastavil.

Plánuje místo toho vystoupit na ústředním výboru KSČ, který se bude konat v sobotu 12. prosince. „To je věc, kterou neřeším přes novináře, ale jen se svou stranou.“

V závěru se ještě Ransdorf vyjádřil, že s nikým svůj případ po propuštění z vazby neřešil, a rozhovor ukončil. „Můj právník mi doporučil komunikační disciplínu, takže náš hovor skončíme,“ uzavřel téma europoslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Země jde do kopru, smál se Moravec Babišovi. A vyslechl si za to od Faltýnka

15:05 Země jde do kopru, smál se Moravec Babišovi. A vyslechl si za to od Faltýnka

Funguje ještě vůbec koalice ANO a ČSSD držená u moci komunisty, když byly obří daňové změny prohlaso…