Ransdorfoviny: Jak to tedy prý bylo. Dokument otištěn v českém tisku

09.12.2015 7:21

Děravá čokoládová story, tak nazvala dnešní MF Dnes příběh kolem komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa. Ten byl podle švýcarské prokuratury již obviněn, jeho mateřská strana se však za něj postavila a uvedla, že dokumenty, které jí předložil, ji přesvědčily o europoslancově nevině. Ransdorf sám tvrdí, že obviněn nebyl.

Ransdorfoviny: Jak to tedy prý bylo. Dokument otištěn v českém tisku
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf

Ransdorf byl zatčen minulý týden společně se třemi Slováky poté, co se snažili údajně vybrat ze švýcarské banky větší obnos peněz. Ransdorf následně uvedl, že tím byl pověřen jistým V. H., s nímž švýcarská banka deset let nekomunikuje. Miliony eur měly podle jednoho ze slovenských kumpánů pocházet z dědictví jednoho z výnosů brazilské čokoládovny Nestlé. 

Vysvětlování celého případu však získává v Ransdorfově podání trhliny. Jak píše MF Dnes, v nedělním vyjádření europoslanec tvrdil, že s dokumenty, s nimiž šel do banky a ukázalo se, že jsou falešné, se nemohl seznámit, neboť je obdržel až v bance. Včera však hovořil jinak. „Než jsem do toho Švýcarska jel, tak jsem se měl možnost seznámit s těmi dokumenty,“ řekl na tiskové konferenci. Deník Blesk veškeré dokumenty přetiskl a zároveň uvedl, že jeho zdroj sám byl ve věci dědictví kontaktován minulý rok se žádostí o pomoc. Je tak patrné, že Ransdorf zřejmě naletěl.

Chování údajného majitele účtu V. H. je podle deníku rovněž podivné. Noviny se ptají, proč nepožádal o pomoc český stát nebo elitní právníky. Zároveň proč se o peníze uchází až deset let poté, co se k nim nedostal. 

Otázkou také je, proč byl k celé transakci vybrán zrovna Ransdorf. I když se jej zastal komunistický místopředseda Jiří Dolejš, že to bylo kvůli Ransdorfově kreditu europoslance s diplomatickým pasem, jasné to příliš není. Obzvlášť proto, že Ransdorf se s financemi příliš nekamarádí, dluhy dokázal „nasekat“ v závratné výši. Podle zjištění Blesku čelí nyní exekuci kvůli třímilionové pohledávce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé

20:33 Na to nemáte právo! Klaus ml. má vzkaz pro Mináře a připomíná mrtvé

Ve středu 21. srpna si na řadě míst České republiky lidé i politici se svými projevy připomněli okup…