Řápková by chtěla, aby si města regulovala hazard

13.12.2010 22:30

Bývalá chomutovská primátorka Ivana Řápková, která proslula tvrdým postupem proti zneuživatelům dávek, dnes pomáhá starostovi Nového Bydžova se stejným problémem. Práci by jim prý usnadnilo, kdyby město mohlo na svém území zakázat hazard.

Řápková by chtěla, aby si města regulovala hazard
reklama

Mnozí lidé, kteří pobírají sociální dávky, je utrácejí za alkohol, drogy a hazard - tak vypadá situace v Novém Bydžově. "My se staráme o své občany, pomáháme jim ve špatné životní situaci sociálními dávkami a oni s nimi pak nakládají takto," podotkla Řápková v pondělních Událostech, komentářích.

Kdyby si města mohla regulovat hazard sama, dalo by se s ním například v Novém Bydžově zatočit úplně. "Dle mého názoru by to bylo nejlepší," řekla Řápková s tím, že v rámci ODS ještě není jednotný názor, na novele se prý pracuje.

Mělo by se to řešit individuálně

Šéfka Českého helsinského výboru Anna Šabatová souhlasila s tím, že by pravomoc svěřila obcím. Důraz ale kladla na individualitu každého případu. "To může být jeden člověk z rodiny, co ty dávky zneužívá a vy je vezmete všem, to nejde. Musí se na to nahlížet individuálně," zdůraznila.

Řápková reagovala, že sociální dávky rozdává centrálně úřad práce, nikoli radnice, a ve formě hotovosti, proto se nedá předpokládat, že by to šlo nastavovat individuálně nebo například formou poukázek na stravování atd.. Alespoň tedy ne v současném systému.

Čtěte:

Romy v Bydžově řeší už i Řápková

Foto: rapkova.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to fakt zlé: Obří německá firma v Čechách zakázala zaměstnancům, aby si kvůli koronaviru podávali ruce se zákazníky

9:56 Je to fakt zlé: Obří německá firma v Čechách zakázala zaměstnancům, aby si kvůli koronaviru podávali ruce se zákazníky

Panika spojená s koronavirem začíná zasahovat do běžných životů. Kromě skutečnosti, že lidé vykupují…