Rasisto, trestný čin. Civilizovaný člověk by to nikdy neřekl. Jan Čulík odepisuje lékaři Rogozovovi, kterého už jednou udal

21.02.2020 18:46

Jan Čulík se na svých stránkách pustil do ParlamentníchListů.cz a do lékaře Vladislava Rogozova. Nešlo přitom o první útok Čulíka na Rogozova. Novinář již v minulosti lékaře udal. Co vadilo Čulíkovi tentokrát? Rogozov prý vyvolává nenávist vůči menšinám a to pak, dle Čulíka, vede k teroristickým činům.

Rasisto, trestný čin. Civilizovaný člověk by to nikdy neřekl. Jan Čulík odepisuje lékaři Rogozovovi, kterého už jednou udal
Foto: Repro foto Debatní klub
Popisek: Jan Čulík v Debatním klubu
reklama

Jan Čulík z Britských listů zareagoval na rozhovor ParlamentníchListů.cz s lékařem Vladislavem Rogozovem. Dle jeho názoru dochází ve Velké Británii k islamizaci, což argumentoval i na skladbě pořadů BBC.

Celý článek ZDE

Anketa

Chcete, aby náš stát dával na obranu minimálně 2% HDP, jak po nás chtějí Američané?

14%
86%
hlasovalo: 17526 lidí

To se však nelíbilo Čulíkovi. „Rasista Rogozov pokračuje ve zveřejňování alarmistických a zkreslených islamofobních článků na Parlamentních listech, jimiž velmi pravděpodobně naplňuje skutkovou podstatu trestného činu vyvolávání nenávisti vůči náboženským a etnickým menšinám,“ napsal. Nutno podotknout, že nejde o první spor mezi Čulíkem a Rogozovem. Již téměř 4 roky zpátky Čulík udal Rogozova, který v té době pracoval již přes deset let jako anesteziolog v britské nemocnici.

„Nemocnice postavila Rogozova mimo službu a začala ho vyšetřovat kvůli článkům na jeho blogu, ve kterých se kriticky vyjadřoval k muslimským kolegům a například uvedl, že nedovolil muslimské lékařce z hygienických důvodů operovat v hidžábu,“ uvedl Expres. „O článcích na českém blogu by se vedení nemocnice jistě nedozvědělo nebýt udání. To na Rogozova podal v Británii žijící Čech Jan Čulík, který ho označil za rasistu, xenofoba a pravicového extremistu. To jsou podle Rogozova naprosto absurdní obvinění,“ pokračoval server.  O kauze v té době psal například i server Echo24.

Čulík dále na Blistech napsal, že pokud nahradíme výraz muslim slovem žid, tak nám prý dojde, proč je to obscénní. Dále se Čulík tázal, proč Rogozov v ParlamentníchListech.cz nepsal o tom, kolik pořadů britské televize má židovskou tematiku či kolik londýnských divadel se zabývá židovskou tematikou. „Civilizovaný člověk ve slušné demokratické společnosti nevyčleňuje menšiny jako terč konstruované nenávisti,“ míní Čulík.

Fotogalerie: - D1 po zimní přestávce

Tiskový brífink ministra dopravy Karla Havlíčka a ...
Tiskový brífink ministra dopravy Karla Havlíčka a ...
Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček
Tiskový brífink ministra dopravy Karla Havlíčka a ...
Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček
Tiskový brífink ministra dopravy Karla Havlíčka a ...

Británie je prý multikulturní společnost, kde lze najít Poláky, Čechy, Afričany, muslimy, židy či křesťany. Prý je politováníhodné, že je to pro Rogozova nepochopitelné. Prý to v Británii nevadí nikomu, pouze prý fašistům. Takové vyvolávání nenávisti k menšinám pak, dle Čulíka, vede k teroristickým událostem, jako byl v tomto týdnu v Hanau.

„Přijmou Rogozov a Parlamentní listy odpovědnost za to, že potenciálně ohrožují bezpečí nevinných osob?“ ptal se Čulík v závěru. Na konci článku vyzval Čulík k tomu, abychom si uvědomili, že muslimové tvoří 4 % celkové populace v Británii. „To už vám Parlamentní listy neřeknou,“ uzavřel Čulík svůj článek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nevím, co řekl Prymula, odsekl Babiš. A oznámil zvrat v boji s koronavirem

20:21 Nevím, co řekl Prymula, odsekl Babiš. A oznámil zvrat v boji s koronavirem

Premiér Andrej Babiš (ANO) v Událostech České televize okomentoval nejnovější dění ohledně epidemie …