Rath chce teplou vodu, mobil a vlastní šaty. Ministerstvo to zváží

10.09.2012 12:03 | Zprávy

Poslanec a bývalý hejtman David Rath sedí ve vazbě již přes tři měsíce. Zřejmě i proto se rozhodl podat vlastní návrh zákona o zlepšení situace ve věznicích. Jak sám prohlásil, připomíná mu to spíše torturu. Náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák (ODS) je však při zemi. Byť svou verzi změny připravuje i vláda, Rathovy změny vyplněny zřejmě nebudou.

Rath chce teplou vodu, mobil a vlastní šaty. Ministerstvo to zváží
Foto: hns
Popisek: David Rath v cele, fotokoláž

V návrhu zákona jde o dva zákony, o novelu zákona o výkonu trestu a novelu zákona o výkonu vazby. Předně jde o vyvážení práv mezi odsouzenými a obviněnými. Zlepšuje se a specifikuje rovněž vymáhání pohledávek v souvislosti s výkonem trestu a vazby. Upravuje se umísťování odsouzených a obviněných.

Své oblečení, častější sprcha...

„Teď jsou oba návrhy ve vnějším připomínkovém řízení. Jakmile k nim vypořádáme připomínky ostatních rezortů, půjdou do vlády a pak teprve do parlamentu,“ tvrdí náměstek ministra. To může trvat týdny až měsíce.

David Rath například chce, aby mohli vězni chodit ve svém oblečení či se mohli častěji sprchovat teplou vodou. Jenže jak Volák přiznává, zatím ministerstvo spravedlnosti žádný návrh od Davida Ratha neobdrželo. „Neříkám, že budeme a priori všemu vyhovovat, ale každopádně se s tím seznámíme,“ říká v rozhovoru pro Týden Volák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jno

Migranti

Tvrdíte, že žádné migranty přijímat nechcete. Týká se to i uprchlíků z Ukrajiny? A co uděláte s těmi, co už tu jsou, a že jich není málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poprask kolem Trumpovy ředitelky. Prý „ohrožuje metody zpravodajské komunity“

14:26 Poprask kolem Trumpovy ředitelky. Prý „ohrožuje metody zpravodajské komunity“

Ředitelka americké Národní zpravodajské služby (DNI) Tulsi Gabbardová, jmenovaná prezidentem Donalde…