Rath je sebestředný a zlý, myslí si Bendl

15. 2. 2011 20:31

Někdejší hejtman Středočeského kraje Petr Bendl tvrdí, že jeho nástupce David Rath škodí kraji a navíc neplní nic ze svých slibů.

Rath je sebestředný a zlý, myslí si Bendl
reklama

"Vždy jsem razil, aby člověk v politice nebyl osobní a věci řešil věcně. No a u pana Ratha tohle neumím. Jsem přesvědčen, že natolik škodí kraji, je tak sebestředný...je to zlý člověk.  Člověk, se kterým se spolupracovat a dohodnout nedá," prohlásil Bendl v rozhovoru pro iDnes.cz.

Rath podle něj údajně své voliče nalákal na "slovíčka o závisti a nenávisti" a sliby, které vlastně nikdy nesplnil. Výjimkou je jen autobusová doprava zdarma, která ovšem funguje jen někde.

Destrukce a zlá vůle

"Řadu věcí pohřbil, spoustu lidí otrávil, na krajském úřadu téměř nemůžete promluvit, všichni se bojí. Přitáhl destrukci a zlou vůli," nešetří kritikou exhejtman Bendl, který již na počátku roku avizoval, že se hodlá do vedení kraje vrátit, a to i přes to, že v současné době nemá prakticky žádnou politickou funkci.

Svůj ústup z vrcholné politiky pořád vnímá jako nespravedlnost. "Jsem přesvědčen, že pro lidi, kteří neudělali zásadní chybu a jsou schopní, by ODS pozici hledat měla. Je to většinou záležitost vedení ODS," řekl Bendl.

Gandalovič je rozený diplomat

Jeho někdejší kolega ministr zemědělství a někdejší místopředseda ODS Petr Gandalovič totiž skončil mnohem lépe, stane se velvyslancem v USA. "Beru to tak, že Petr Gandalovič je určitě rozený diplomat a moc mu to přeju," poznamenal Bendl.

Více:

Rath a Bendl opět ve při. Tentokrát hádka o rušení autobusů

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jac
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …