Rath nikdy nenastoupí do vězení, říká státní zástupce Petr Jirát

24. 7. 2015 21:04

Státní zástupce Petr Jirát se připravuje na další kolo právního souboje s Davidem Rathem, který se odvolal. Mimo očekávanou bitvu jde ale státnímu zástupci ještě o jednu věc, chce najít peníze exhejtmana, na které si podle Jirátova názoru přišel trestnou činností. Přesto je přesvědčen, že někdejší poslanec si svůj trest neodpyká, i když mu bude definitivně vyměřen. I tak má ale jeho kauza jedno pozitivum.

Rath nikdy nenastoupí do vězení, říká státní zástupce Petr Jirát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Státní zástupce Petr Jirát

V rozhovoru pro server Lidovky.cz státní zástupce Petr Jirát konstatuje, že exhejtman nikdy nenastoupí do vězení. I kdyby byl odsouzen, neocitne se za mřížemi, to prý Rath raději uteče.

„U vazebních zasedání jsem stále opakoval, že výkon trestu nenastoupí, protože uteče. Podle něj jsem zbytečně strašil soud, přece dosud všude chodil, neutekl. Já jsem vždy ale říkal, že si vychutná soud, dokud nebude pravomocně odsouzen, čili zůstane na svobodě. Naopak, on rád přijde, aby masíroval média svojí pravdou. Ale pokud padne jakýkoliv pravomocný trest spojený s nástupem do vězení, já jsem osobně přesvědčen, že pak dojde na má slova. Bohužel budu muset připomenout: Já jsem vám to říkal,“ poznamenává Jirát.

Fotogalerie: - Rozsudek bez Ratha

U středočeského krajského soudu padl rozsudek v Ra...
Novináři čekající před soudní síní
Soudní síň před vynesením rozsudku
Mediální zájem o kauzu Rath je obrovský
Soudce Robert Pacovský
Rathova advokátka Marcela Ondřejová

A kam by mohl Rath utéct? Například do Izraele, neboť jde o stát, který nevydává své občany do zahraničí. A exposlanec už v kauze operoval s tím, že byl jeho dědeček obětí holocaustu. To mu může významně pomoci při pokusu o získání izraelského občanství.

Jeden pozitivní efekt ale kauza exposlance měla, lidé se teď stále více hlásí o statut spolupracujícího obviněného, protože viděli, že podnikatelce Salačové to vyneslo jen podmínku. V kriminální zóně je teď proto rušno, a to nejen v oblasti hospodářské kriminality.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

20:03 Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

Ukazuje se, že v Česku výrazně posilují pravicové strany. I když nejsilnějším subjektem zůstává hnut…