Rath nikdy nenastoupí do vězení, říká státní zástupce Petr Jirát

24.07.2015 21:04

Státní zástupce Petr Jirát se připravuje na další kolo právního souboje s Davidem Rathem, který se odvolal. Mimo očekávanou bitvu jde ale státnímu zástupci ještě o jednu věc, chce najít peníze exhejtmana, na které si podle Jirátova názoru přišel trestnou činností. Přesto je přesvědčen, že někdejší poslanec si svůj trest neodpyká, i když mu bude definitivně vyměřen. I tak má ale jeho kauza jedno pozitivum.

Rath nikdy nenastoupí do vězení, říká státní zástupce Petr Jirát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Státní zástupce Petr Jirát

V rozhovoru pro server Lidovky.cz státní zástupce Petr Jirát konstatuje, že exhejtman nikdy nenastoupí do vězení. I kdyby byl odsouzen, neocitne se za mřížemi, to prý Rath raději uteče.

„U vazebních zasedání jsem stále opakoval, že výkon trestu nenastoupí, protože uteče. Podle něj jsem zbytečně strašil soud, přece dosud všude chodil, neutekl. Já jsem vždy ale říkal, že si vychutná soud, dokud nebude pravomocně odsouzen, čili zůstane na svobodě. Naopak, on rád přijde, aby masíroval média svojí pravdou. Ale pokud padne jakýkoliv pravomocný trest spojený s nástupem do vězení, já jsem osobně přesvědčen, že pak dojde na má slova. Bohužel budu muset připomenout: Já jsem vám to říkal,“ poznamenává Jirát.

A kam by mohl Rath utéct? Například do Izraele, neboť jde o stát, který nevydává své občany do zahraničí. A exposlanec už v kauze operoval s tím, že byl jeho dědeček obětí holocaustu. To mu může významně pomoci při pokusu o získání izraelského občanství.

Jeden pozitivní efekt ale kauza exposlance měla, lidé se teď stále více hlásí o statut spolupracujícího obviněného, protože viděli, že podnikatelce Salačové to vyneslo jen podmínku. V kriminální zóně je teď proto rušno, a to nejen v oblasti hospodářské kriminality.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo to seriózně, pak se ale Petrov a Zahradil už neudrželi. Těžké bombardování lovců „dezinformátorů“

16:56 Začalo to seriózně, pak se ale Petrov a Zahradil už neudrželi. Těžké bombardování lovců „dezinformátorů“

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vyjádřil názor, že by plukovník Michal Ko…