Rath radí ČSSD jak uspět: Buďte přátelští i k těm nejbohatším

26.03.2013 12:01

ČSSD by měla být přátelská. K těm nejbohatším i k živnostníkům. To radí sociální demokracii exhejtman David Rath. Strana by podle něj neměla podléhat iluzi, že už vyhrála volby a měla by stavět na pevných základech, které se jí podařilo vybudovat.

Rath radí ČSSD jak uspět: Buďte přátelští i k těm nejbohatším
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

Exhejtman sociální demokraty varuje před přílišnou sebejistotou. "Nejhorší je, když politická strana před volbami propadne iluzi, že už vyhrála. Sice většina lidí už dnes ví, že současná vláda devastuje republiku, ale to vůbec neznamená, že budou automaticky volit ČSSD," uvádí.

"ČSSD působí vážně, a tak všichni berou vážně i to, co říká. ČSSD tak může přijít o voliče z řad živnostníků a z jasného vítězství zase může být plichta," upozorňuje Rath a naráží na nešťastný výrok stínového ministra financí ČSSD Jana Mládka, který živnostníky přirovnal k parazitům.

"ČSSD si byla vědoma a měla by být i nadále, že živnostníci jsou důležitou skupinou. Strašit tyto lidi nemá smysl a už vůbec ne si z nich dělat nepřátele," píše Rath. A místo toho navrhuje, aby se strana snažila ukázat, že podporuje i rozvoj živnostenského stavu.

ČSSD má na čem stavět

Rath je přesvědčen, že sociální demokracie za dobu svého působení ve vládě prováděla dobrou politiku a od toho by se měla odrážet. "ODS dlouhodobě kašle na střední třídu. ČSSD správně před lety pochopila, že ji může získat. Začala komunikovat s lékaři, učiteli, sestrami, ale i živnostníky. Byla to ČSSD, která zavedla daňové paušály, společné zdanění manželů a zajímavou podporu hypoték. Za vlád ČSSD si lidé začali masivně pořizovat nové byty a domy. Na těchto základech by dnes měla ČSSD stavět," doporučuje poslanec.

V neposlední řadě by prý sociální demokracie neměla být nepřátelská ani vůči těm nejbohatším, kterým by měla trpělivě vysvětlovat, že je v jejich zájmu a v zájmu jejich rodin žít v sociálně citlivé zemi, která zajistí důstojné podmínky k životu i pro ty nejchudší.

"ČSSD by měla chtít zbudovat stát přátelský a férový ke všem svým občanům. Pravice se vydala cestou války se všemi občany a ČSSD musí být naopak pro lidi vlídným partnerem," míní exhejtman David Rath.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné

8:16 Česká televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné

Jasné slovo soudce. Česká televize musí bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové…