Rathův Dolejš obhájil. Navzdory Urbanově kritice

05.02.2011 15:06

Dosavadní šéf středočeské ČSSD Richard Dolejš obhájil na sobotní konferenci svůj post. A to navzdory "vnitrostranickému puči" pod vedením Milana Urbana.

Rathův Dolejš obhájil. Navzdory Urbanově kritice

Dolejš v tajném hlasování získal 68 hlasů ze 120 platných. Jeho největším protivníkem byl náměstek hejtmana Davida Ratha Zdeněk Seidl.

Podle Urbana mohl Seidl zlepšit pozici středočeské ČSSD před krajskými volbami v roce 2012. To se ale zřejmě nepovede. "Myslím, že Zdeněk Seidl je člověk, který může splnit očekávání a naději, že dojde k zásadnější změně obsahu a stylu politiky ve středních Čechách. Výsledek uvidíme," řekl serveru Aktuálně.cz před volbou. Odešel ale zklamaný.

Dolejše kritizovali hlavně za benevolentní chování vůči Rathovi. "Asi ze sebe právě dělám politickou mrtvolu, ale musí říci, že mne Richard Dolejš zklamal," zaznělo sálem.

Přijde 7:7?

Středočeská organizace bude jako poslední nominovat svého kandidáta do pozice šéfa strany. Situace momentálně nahrává jihomoravskému hejtmanovi Michalu Haškovi, ale úřadující předseda Bohuslav Sobotka má šanci dotáhnout jeho náskok.

"Já osobně dávám preferenci Bohuslavu Sobotkovi, protože si myslím, že jeho vize má pro sociální demokracii perspektivu, což se projevilo i ve výsledku senátních a komunálních voleb," nechal se slyšet Dolejš.

Čtěte:

O čem se diskutuje na konferenci ČSSD? O Rathovi a jeho aroganci

Rath nazval Kalouska opilcem, zaplatí pokutu. Totalita, zlobí se Rath 

Foto: ann

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil účtuje: Střet zájmů, Čapí hnízdo? Žvásty, bláboly! Co to zničené zemědělství, prodaná voda, diktát, koho volit a vítat...

10:06 Ivan Vyskočil účtuje: Střet zájmů, Čapí hnízdo? Žvásty, bláboly! Co to zničené zemědělství, prodaná voda, diktát, koho volit a vítat...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Nad zneužíváním syna pana Babiše ve volebním klání se mi zvedá žal…