Rathův manévr: Promluvil advokát – soudcův strýček

19.05.2015 8:21

David Rath se podle Lidových novin pokoušel obelstít soud. Při závěrečné řeči uvedl, že se zbavil všech svých advokátů a nově si najal Michala Pacovského, který je strýcem soudce Roberta Pacovského. Advokát však Rathovo tvrzení odmítl a v dopise soudu napsal, že jde o nesmysl. Rathovo soudní líčení se tak pozastavilo až do úterý, protože aktuálně ho nemá kdo obhajovat.

Rathův manévr: Promluvil advokát – soudcův strýček
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Rath se tak podle všeho jen snaží oddálit rozsudek, žalobce Petr Jirát mu totiž navrhuje trest odnětí svobody na devět až dvanáct let za korupci. Když Rathův údajný nový advokát a soudcův strýc Michal Pacovský k soudu nepřišel, udivoval se obžalovaný se slovy: „Nevím, proč tady není.“ Pacovský údajně Rathovi poradil propustit dosavadní advokáty kvůli jejich agresivní obhajobě.

Celý text zde

Soudce Pacovský se zaskočit nenechal a ukázal Rathovi e-mail od advokáta Pacovského, kde bylo napsáno, že případ dělat nebude.

„Plnou moc jsem podepsal, on taky. Výpověď jsem nedostal. Netuším, co se o víkendu stalo a proč se to stalo. Měl jsem několik zmatených telefonátů, dal jsem mu důvěrné informace, on mi dal důvěrné informace. A vy na mě hrajete takovou habaďůru,“ hájil se Rath.

Soudce Pacovský Ratha upozornil, že mu hrozí pořádková pokuta, pokud bude nadále urážet soud. Zároveň ho vyzval, aby si do úterý sehnal nové obhájce, jinak mu budou přiděleni soudem. Petr Jirát označil Rathovo chování za „zoufalou obstrukci“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…