Realitní společnost zažalovala vládu. Kvůli Czech Pointům

10.08.2011 16:03

Firma Czech Point 101 zažalovala vládu kvůli registrovanému názvu Czech POINT, který stát používá pro kontaktní centra občanů a veřejné správy. Podle firmy tím Česko porušilo ochrannou známku.

Realitní společnost zažalovala vládu. Kvůli Czech Pointům
Ministerstvo vnitra prý o žalobě ví, zatím se ale nechce vyjadřovat, dokud neobdrží oficiální stanovisko od právníků. Realitní společnost Czech Point 101 vládu zažalovala a požaduje, aby přestala používat název Czech POINT pro své úřadovny právních služeb.

Firma si zaregistrovala ochrannou známku Czech Point už v roce 2006. O rok později si Czech POINT zaregistrovala česká vláda a zahájila rozšiřování úřadoven, jež poskytují například výpisy z katastru nemovitostí, výpisy z trestního rejstříku nebo ověřené podpisy, čímž se snaží zjednodušít byrokracii. Czech POINTů je nyní 6500.

S vnitrem se dohodnout nedá

"Snažili jsme se s ministerstvem vnitra vyjednávat, ale i přes počáteční náznak snahy o smírné mimosoudní narovnání situace z jejich strany, nebylo možno se dohodnout na ničem konkrétním. Na základě jejich výzvy jsme navrhli několik variant smírného řešení včetně úplatné licence naší ochranné známky - opět bez výsledku," argumentuje ředitel firmy Czech Point 101 Pavel Pařízek.

V roce 2008 se vláda pokoušela si zaregistrovat ochrannou známku na úrovni Evropské unie. Na to ale měla Czech Point 101 námitky a Úřad pro harmonizaci na vnitřním trhu odmítl českou žádost. Ačkoliv se česká vláda odvolala, odvolací orgán jí nevyhověl.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

22:07 Na to nemáte nárok! Profesor Pafko uzemnil Žantovského. Jde o Zemanovo zdraví

„Lékař nemůže sdělovat informace podle funkce pacienta, v žádném případě,“ uvedl dnes ve vysílání ro…