Rebelové z ODS se obávají, že vůbec nedojde na hlasování o jejich požadavcích

18.09.2012 9:25

V úterý bude zasedat poslanecký klub ODS, na kterém se bude jednat o požadavcích šestice rebelů, kteří nechtějí podpořit daňový balíček. Předseda klubu Zbyněk Stanjura ale možná vyvolá hlasování, které zruší debatu o požadavcích vzbouřenců. Informuje na svém webu deník Právo.

Rebelové z ODS se obávají, že vůbec nedojde na hlasování o jejich požadavcích
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Zbyněk Stanjura

Šestice poslanců se proto sejde před zahájením jednání klubu ODS. „Slyšel jsem, že o tom pan předseda chce nechat hlasovat. To by bylo nedůstojné. Mám pocit, že jsou názory, které by měl pan premiér vnímat jinak, než že se jen přehlasují. Očekávám, že se naše požadavky jen tak lehce neodbudou,“ řekl Tomáš Úlehla Právu.

Naše požadavky jsou v souladu s volebním programem

Schvalování daňového balíčku vláda spojila s hlasováním o důvěře. Pokud by šestice poslanců zákon nepodpořila, mohla by položit kabinet Petra Nečase.

Podle Úlehly má vzpoura podporu u členské základny ODS. „Takovou podporu jsem nečekal. Naše požadavky jsou nejen v souladu s volebním programem, ale i s celkovou filozofií strany,“ uvedl pro deník Právo.

O požadavcích se hlasovat bude, míní Drobil

Ostatní poslanci ODS předpokládají, že se o požadavcích vzbouřených poslanců bude normálně jednat. Právu to potvrdil místopředseda ODS Pavel Drobil.

K šestici patří Petr Tluchoř, Marek Šnajdr, Tomáš Úlehla, Radim Fiala, Ivan Fuksa a Jan Florián. Požadují zachování sazby DPH, odmítají druhou daňovou sazbu pro vysokopříjmové skupiny a chtějí, aby vláda financovala církevní restituce z privatizačních výnosů. S požadavky už seznámili předsedu klubu ODS Zbyňka Stanjuru.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš udeřil na televizi. Zprudka. Tanky, Zeman, Zaorálek, všechno špatně

20:52 Babiš udeřil na televizi. Zprudka. Tanky, Zeman, Zaorálek, všechno špatně

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém týdenním facebookovém hlášení „Čau lidi“, s nímž obohacuje veř…