Ředitel VZP přiklepl firmě miliony, Po telefonátu s Janouškem, píše server

02.07.2012 10:13

Kauza telefonických hovorů s vlivnými osobami pokračuje. Server aktuálně.cz tvrdí, že má důkazy o hovorech mezi šéfem VZP Pavlem Horákem a lobbistou Janouškem v době, kdy VZP rozhodovala o výnosném obchodě pro firmy blízké Janouškovi. Vydělali téměř miliardu.

Ředitel VZP přiklepl firmě miliony, Po telefonátu s Janouškem, píše server
Foto: repro TV Prima
Popisek: Roman Janoušek odchází od výslechu, jehož pro opilost nebyl schopen
reklama

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavel Horák ještě před krátkým časem vehementně prohlašoval, že si s lobbistou Romanem Janouškem nikdy netelefonoval. Server Aktuálně.cz ale tvrdí, že má důkazy o jejich četných telefonických kontaktech, které se měly odehrát v době, kdy správní rada pojišťovny rozhodovala o lukrativním obchodu pro Janouškovu spřátelenou firmu.

Časopis za 91 milionů

„Byznys pražského lobbisty se přitom řadu let točí kolem VZP. Do firem ORA Print a Medea Kultur, které jsou s ním spojovány, od roku 2000 přiteklo z pojišťovny minimálně 950 milionů korun. … Janoušek tuto společnost (ORA Print) zakládal a až do roku 2009 byla v dozorčí radě jeho manželka. Teď podle Veverkové vydává, tiskne a distribuuje časopis pro VZP za výrazně nižší cenu jiná firma,“ píše server.

Oba muži spolu byli v kontaktu v době, kdy se projednával zdravotně pojistný plán na rok 2008, jednoduše řečeno, jde finanční plán pojišťovny na daný rok. V plánu na rok 2008 bylo schváleno, že na časopis, který pro VZP vydávala firma ORA Print, bude v roce 2008 vyčleněno 91,5 milionu korun. Janoušek si s Horákem volal jak před jednáním o tomto dokument, tak i po něm.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

15:43 „Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

Jiří Leschtina je veteránem českého komentariátu již od devadesátých let. Ani on proto nemohl odolat…