Referendum nechceme a TOP 09 ven z vlády, prohlásil Pithart u Tachecí

3. 2. 2012 6:07

Hostem pořadu Fakta Barbory Tachecí na Prima Family byl místopředseda Senátu Petr Pithart. Několikrát zdůraznil proevropský postoj jeho strany KDU-ČSL a odsoudil rozhodnutí premiéra Petra Nečase nepodepsat novou smlouvu EU. Zdůraznil také, že jeho strana je nyní úplně nová.

Referendum nechceme a TOP 09 ven z vlády, prohlásil Pithart u Tachecí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda Senátu Petr Pithart

Pithart jednoznačně odmítá referendum o evropské smlouvě. „Já myslím, že ne. Referendum se nemá používat na kdeco,“ prohlásil. Popřel ale, že by KDU-ČSL šlo o předčasné volby. „My dneska nejsme v situaci, kdy si můžeme být jisti, že uspějeme ve volbách. Kvůli sobě si předčasné volby rozhodně nepřejeme,“ tvrdí Pithart.

Před odpovědností neuhýbáme

„Tato věc stojí za to, aby TOP 09 zvážila svou přítomnost ve vládě,“ zdůraznil. Na otázku, zda mají lidovci právo tak ostře kritizovat vládu, přestože seděli ve všech předchozích, odpověděl: „My vůbec před odpovědností neuhýbáme. Nemůžeme nedodat, že se to týkalo lidí, kteří v naší straně už nejsou,“ uvedl Pithart.

Pithart v politice končí. „Člověk pořád slyší o umění odejít. Ano, je to definitivní,“ říká. Místopředseda Senátu příliš nesouhlasí s přímou volbou prezidenta. „Po té poslední volbě měly všechny strany špatné svědomí,“ myslí si Pithart s tím, že toto zklamání mělo vést k úpravě volby, ne ale k její úplné změně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…