Reformovat Radu bezpečnosti OSN a bojovat s terorismem. Nejen tyto výzvy vzešly z jednání Zemana s indickým prezidentem

07.09.2018 13:51 | Zprávy
autor: mp

Indický prezident Rám Náth Kóvind byl s vojenskými poctami uvítán na Pražském hradě. Spolu se svou chotí se setkal s českým prezidentským párem. Poté Kóvind se Zemanem projednali celou řadu témat a vydali společné memorandum o spolupráci. Indického prezidenta čeká ještě schůzka s českým premiérem Andrejem Babišem (ANO) a s jeho stranickým kolegou, předsedou Poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem.

Reformovat Radu bezpečnosti OSN a bojovat s terorismem. Nejen tyto výzvy vzešly z jednání Zemana s indickým prezidentem
Foto: wikipedia
Popisek: Indická vlajka.

Kóvind s manželkou přijel na Hradčany v 10:30, na prvním hradním nádvoří na ně čekala nastoupená čestná jednotka Hradní stráže. Hlava druhého nejlidnatějšího státu světa zavítala na Pražský hrad po 22 letech, připomněla ČTK.

Prezidenti se shodli, že vztahy obou zemí jsou dobré, protože stojí na solidních základech. Oba státy ctí stabilitu, právní stát a demokratická pravidla. Ve společném prohlášení se vrcholní představitelé obou zemí shodli na tom, že chtějí vzájemné vztahy ještě prohloubit, a to především v oblastech, kde se zájmy obou zemí shodují. Shodují se prý např. v tom, že se musí zreformovat Rada bezpečnosti OSN, aby více odrážela proměny světa na počátku 21. století.

„Oba představitelé jednoznačně odsoudili terorismus v jeho všech podobách, stejně jako projevy přeshraničního terorismu. Zdůraznili význam mezinárodního úsilí v boji proti terorismu. Vyzvali všechny státy, aby neposkytovaly teroristům útočiště, aby se zaměřily na rozbití teroristické infrastruktury, sítí a financování, a aby zamezily přeshraničnímu pohybu teroristů. Oba představitelé také zdůraznili, že terorismus nemůže být za žádných okolností jakkoliv ospravedlnitelný a neměl by být spojován s žádným náboženstvím, státní příslušností, civilizací nebo etnickou skupinou,“ stojí v prohlášení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…