Regionální ANO v problémech: Hovoří se o diktátu poslankyně Maxové a úřednice Vildumetzové

14.03.2016 14:42 | Zprávy

Jako přes kopírák, tak časopis Týden shrnul dění ve dvou regionech Babišova ANO několik měsíců před krajskými volbami. Na kandidátky jsou prý dopisováni lidé, kteří nemají potřebnou praxi, zkušenost, ani politické zázemí. Klíčová je podle všeho věrnost shora zmíněným dámám.

Regionální ANO v problémech: Hovoří se o diktátu poslankyně Maxové a úřednice Vildumetzové
Foto: Archiv
Popisek: Radka Maxová

K 1. březnu z hnutí ANO vystoupil zastupitel města Strakonice Jan Svoboda, radní a zastupitel města Strakonice a předseda strakonické místní organizace Josef Moučka a další, dnes již bývalí členové. Hnutí opustil také zastupitel města Český Krumlov a místopředseda krumlovské místní organizace Vojtěch Němec, radní a zastupitelka města Prachatice a předsedkyně oblastní organizace Radka Paulová. V Prachaticích navíc došlo prakticky k celkovému rozpadu Oblastní organizace, když její řady opustilo dalších šest členů, mezi nimi i oba místopředsedové Vendula Seberová a Jakub Baloušek či předseda Místní organizace Vimperk Martin Valenta. Důvod? Nestandardní počínání poslankyně Maxové.

„Mezi slepými je jednooký králem. Z nabízeného 11. místa na kandidátní listině na krajském sněmu odstoupila Radka Paulová, radní a zastupitelka města Prachatice a dnes již bývalá oblastní předsedkyně organizace ANO v Prachaticích, která tento svůj krok odůvodnila tím,  že tento tým nemá její důvěru, a to jak z hlediska odborného, tak z hlediska lidského a morálního, neboť základním kvalifikačním  předpokladem není odbornost či zkušenosti a znalosti, ale loajálnost ke krajské předsedkyni Radce Maxové," uvedl v textu pro ParlamentníListy.cz politik Vojtěch Němec. Maxová kritiku odmítla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…