Renata Vesecká je zpět. Bude s Vitáskovou dohlížet na ceny elektřiny

04.11.2014 16:12

Po čtyřech letech se bývalá vrchní státní zástupkyně Renáta Vesecká vrací do státních služeb. Nové uplatnění má najít v Energetickém regulačním úřadu (ERÚ), jehož se má stát místopředsedkyní. „Byla jmenována místopředsedkyní pro oblast legislativně právní,“ řekl serveru Idnes.cz mluvčí ERÚ Jiří Chvojka.

Renata Vesecká je zpět. Bude s Vitáskovou dohlížet na ceny elektřiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Renáta Vesecká

Vesecká má mít na starost všechny právní otázky, které úřad řeší, například vedení sporů. Ve funkci vrchní žalobkyně působila v letech 2005 až 2010. Nyní vykonává soukromou advokátní praxi. Tu ale bude muset podle zákona přerušit.

ERÚ zkušeného právníka ve vedení akutně potřebuje. Úřad si totiž přehazuje s žalobci a soudy kompetence ohledně odpovědnosti za správní rozhodnutí z minulých let.„Právní názor úředníků a lidí z justice například na to, jak přezkoumávat a případně kdy rušit dříve vydané licence na fotovoltaické elektrárny, se diametrálně liší,“ podotkl server s tím, že není jasné, jak dlouho Vesecká ve funkci vydrží a jaké bude mít pravomoci po novele energetického zákona, kterou projednávají poslanci a jež by měla platit od července příštího roku. O tom, zda budou zachovány místopředsednické pozice a s jakou kompetencí, totiž návrh zákona nemluví.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

9:23 Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

Miroslava Němcová z ODS, Barbora Kořanová z ANO a Radim Fiala z SPD ve čtvrtečních Událostech, komen…