Reportéři ČT o odměnách v ČD Cargo: Za půl roku práce dva miliony

4. 6. 2012 22:00

Před necelým rokem postihlo státní České dráhy nebývalé personální zemětřesení. Kvůli vysokým odměnám začaly padat hlavy manažerů v osobní i nákladní dopravě. Pondělní pořad Reportéři ČT se právě těmto odměnám věnuje a zjistil zajímavá fakta – jeden z manažerů byl v ČD Cargo zaměstnán půl roku a jako odměnu dostal dva miliony korun.

Reportéři ČT o odměnách v ČD Cargo: Za půl roku práce dva miliony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Typický obrázek Českých drah

„Já jsem skutečně odměnil přibližně pět manažerů, kteří se podíleli na ziskovém hospodaření ČD Cargo. ČD Cargo za prvních pět měsíců loňského roku vytvořilo zisk 250 milionů korun a překonalo podnikatelský plán o 350 milionů. Ty celkové odměny asi pro pět manažerů  činily pět milionů korun a zdůrazňuji, sám jsem si žádné odměny nevyplatil,“ uvedl bývalý předseda představenstva ČD Cargo Jiří Vodička s tím, že ostatní zaměstnanci už odměněni nebyli.

Co mohl za půl roku dokázat?

Vodička tvrdí, že odměny byly jen záminkou k odstranění nepohodlného manažera. Pravdu ale je, že odměňoval manažery kteří byli v Cargu velmi krátce. Česká televize vypátrali, že odměnil například investičního ředitele Roberta Hordossyho, který do společnosti přišel na konci roku 2010 a odešel po půl roce se dvou milionovou odměnou. Ten byl navíc přijat bez výběrového řízení.

Vodička v pořadu nedokázal uvést jedinou Hordossyho zásluhu. „Já jen za sebe můžu  říct, že jsem se nesetkal po dobu svého působení u firmy ČD Cargo s tím, že bych narazil někde na odkaz pana Hordossyho nebo na něco, co by tady po něm zůstalo,“ prohlásil mluvčí ČD Cargo Jakub Ptačinský.

„Já myslím, že informace, které máme k dispozici, které jsme od vás získali jsou závažné a proto jsme se v tuhle chvíli obrátili na ministerstvo dopravy ,aby znovu prověřili, zda právě odměňování vrcholných manažerů ve společnostech, kde vykonává práva státu ministerstvo dopravy, jestli naplňují zásady, které byly přijaty,“ řekl k tomu ČT náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

17:26 Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

Ekonomka Markéta Šichtařová přivítala fakt, že obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování byl…