Robert Fico promluvil o tom, jak po něm jdou neziskovky placené ze zahraničí

26.05.2016 14:02

Staronový premiér Slovenska Robert Fico (SMER-SD) poskytl rozhovor státní agentuře TASR. Mimo jiné hovořil o své nemoci i o aktuálních slovenských problémech.

Robert Fico promluvil o tom, jak po něm jdou neziskovky placené ze zahraničí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

Premiér Fico úvodem řekl, že se po kardiochirurgickém zákroku, jemuž se podrobil, cítí dobře. „Zdraví politika není veřejný majetek. Pokud by se média upřímně zajímala o mé zdraví, tak neřeknu ani půl slova, ale zejména bulvár má zájem jen zdraví veřejného činitele zpeněžit,“ uvedl Fico s tím, že nemá zájem sdělovat žádné bližší detaily. Každým dnem podle svých slov zvládá větší pracovní zátěž. „Úplně naplno začnu 1. června, protože právě tehdy bude přímo v Bruselu setkání vlády Slovenské republiky a Evropské komise,“ podotkl Fico. Tehdy už také dojde k předání předsednictví v Radě Evropské unie. 

„Asi málokdo mi uvěří, že v současnosti už sportuji víc než před hospitalizací. Chci, abych byl prvního června připraven vstoupit do těžkého měsíce. Čeká nás referendum v Británii o vystoupení z EU. Není vyřešená otázka migrantů,“ řekl také s tím, že budou následovat zcela jistě další rozhovory Slovenska s partnery, neboť turecko-řecká cesta je sice zabezpečená, ale objevuje se nová cesta přes Středozemní moře do Itálie. 

Původní text ZDE.

Fico se následně rozhovořil o současném vládnutí a o volbách, které sestavování vlády předcházely. „Vždyť to nebyly standardní volby. My jsme nebojovali s opozicí. Bojovali jsme s nevládním sektorem, který byl často dotovaný a financovaný ze zahraničí, a bojovali jsme s médii, která byla některá absolutně proti vládě Slovenské republiky. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale není možné, že vznikne nějaká iniciativa, která chce změnu, potom se k ní přihlásí velvyslanec jiného státu a s hrdostí řekne, že tuto iniciativu podporoval,“ uvedl příklad Fico. 

Sám si myslí, že slovenské sestavení vlády je dobrým řešením. „Mrzí mě, že se doslova zatajují pozitivní zprávy, že se, naopak, zviditelňují negativní zprávy. Pracuje se s těmi nejhoršími lidskými vlastnostmi, jako je závist a nenávist. Ale pokud se i na tuto otázku podíváme objektivně, tak ze strany čtyř politických subjektů, které sestavily vládu, to byl husarský kousek,“ myslí si. Opozici poté vzkázal, že pokud chce sestavovat vládu, musí vyhrát volby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Škody po vakcíně? Jen špička ledovce. Čeští lékaři vystoupili

7:14 Škody po vakcíně? Jen špička ledovce. Čeští lékaři vystoupili

I když rizikové pacienty očkování proti covidu-19 zachraňuje před těžkým průběhem nemoci, nelze ho n…