Romové pláčou pro Gotta: Píšete sračky, bránil Mistra Radek Banga. A nebyl sám. Vzpomínáte na „Most!“?

14.10.2019 9:12 | Zprávy
autor: Lucie Bartoš

„Kdyby byl jedním z nás, bylo by mu to jen ke cti,“ i taková hláška se objevila od Romů směrem k zesnulému Karlu Gottovi. Šlo jen o povzdech v souvislosti s někdejším hoaxem o původu zpěváka. Nad smrtí „společného českého klenotu“ však menšina upřímně truchlí. S mnohými nazpíval duet. „Držte huby,“ uzemnil frontman Gipsy ty, kdo na něj vytáhli špínu minulého režimu. Černou pásku si na počest umístil Jožo z Chanova ze seriálu „Most!“. Gondolán, který letos Slavíka v médiích kritizoval, mlčí.

Romové pláčou pro Gotta: Píšete sračky, bránil Mistra Radek Banga. A nebyl sám. Vzpomínáte na „Most!“?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zádušní mše za Karla Gotta v katedrále sv. Víta na Pražském hradě

Peter Bažo z Chanova, který se představil jako Jožo ze seriálu „Most!“, patří mezi romské obdivovatele zesnulého zpěváka Karla Gotta.

„Karel Gott, byl náš klenot, je mi to moc líto, mistře, zůstaneš navždy v našich srdcích, upřímnou soustrast celé rodině a taky celému českému národu,“ napsal prvotně na svém facebookovém profilu. Později dopsal: „Chtěl bych říci jak zasáhla ztráta mistra Karla Gotta i naše romské děti. Tomuto chlapci je pouhých 13 let, je to moc smutné, že nás mistr opustil, ale on v našich srdcích zůstane napořád, na věčnou památku pro pána mistra. Ať Vám svítí věčně světélko.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…