Rozdíl mezi sliby a realitou: Primátor Hřib se pustil do premiéra Babiše

14.03.2020 18:58

Pirátský primátor Zdeněk Hřib se obul do vlády Andreje Babiše, že systém rozdělování osobních ochranných prostředků před koronavirem nefunguje a mělo by se to změnit. Navzdory slibům od vlády prý Praha neobdržela skoro žádné ochranné prostředky pro lékaře a další zdravotnický personál.

Rozdíl mezi sliby a realitou: Primátor Hřib se pustil do premiéra Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib
reklama

„Krizový štáb hlavního města Prahy konstatuje, že navzdory prohlášením vlády České republiky neobdrželo hlavní město Praha žádné avizované ochranné prostředky vyjma padesáti kusů určených záchranné službě. Krizový štáb hlavního města Prahy konstatuje, že systém přidělování osobních ochranných prostředků ze strany Ministerstva zdravotnictví ČR není funkční. Apelujeme tedy, aby stát zajistil dostatek osobních prostředků pro činnost kraje,“ spustil pražský primátor před kamerami ČT.

„Já tady mám konkrétní čísla, kolik my potřebujeme. Momentálně evidujeme požadavky ve zdravotnictví. Je to 125 tisíc respirátorů FFP3, 70 tisíc respirátorů FFP2. V sociálních službách, které se tedy starají o seniory, kteří jsou nyní nejohroženější skupinou, je to 59 tisíc respirátorů FFP3 a 28 tisíc respirátorů FFP2. Toto jdou čísla na týden,“ pokračoval Hřib.

O potřebách Prahy informoval prý i předsedu vlády, ale dozvěděl se od něj, že nemocnice a záchranné služby mají přednost. I tak by prý ale Hřib předpokládal, že by stát zajistil ochranné prostředky pro záchrannou službu v řádu desítek tisíc kusů, ale nakonec to bylo jen pět desítek kusů.

„Nicméně, my jsme neseděli se založenýma rukama,“ uvedl Hřib. Jedním dechem doplnil, že alespoň na čas saturovali ochranné prostředky pro záchrannou službu jinou cestou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…