Rozpad klubu VV zamíchá se zasedacím pořádkem ve sněmovně

24.04.2012 18:07

Rozpad poslaneckého klubu Věcí veřejných může zamíchat také se zasedacím pořádkem ve sněmovně. V současnosti je například nová předsedkyně frakce VV Kateřina Klasnová téměř "obklíčena" lidmi z tábora vicepremiérky a bývalé první místopředsedkyně někdejší nejmenší vládní strany Karolíny Peake. Informuje ČTK.

Rozpad klubu VV zamíchá se zasedacím pořádkem ve sněmovně
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vít Bárta s Karolínou Peake

Klasnovou, která se vrací do obvyklé sněmovní lavice z míst pro vedení dolní komory potom, co rezignovala na funkci její místopředsedkyně, obklopují "odpadlíci" Dagmar Navrátilová a Jiří Rusnok. Přímo vedle Klasnové by v případě, že by nebyla vicepremiérkou, seděla její bývalá dobrá kamarádka, nyní politická sokyně Peake. Pro členy vlády jsou ale v komoře vyčleněna zvláštní místa pod předsednickým stolem.

Koalice vyvolá popravy všech, co měli vazby na Věci veřejné

Poslanci z klubu VV obklopují i další nyní už nezařazené zákonodárce kolem Peake - Viktora Paggia, Janu Suchou, Radima Vysloužila a Martina Vacka. Zatímco první tři sedí aspoň v jedné řadě s Davidem Kádnerem a Michalem Babákem za zády, Vacek má místo mezi véčkaři Petrem Skokanem a Josefem Novotným starším.

Klub VV podle stranického předsedy Radka Johna ještě o případných změnách v zasedacím pořádku nestačil jednat. Očekává však, že k těmto krokům sáhne vládní tábor.

"Koalice vyvolá popravy všech, kdo měli cokoli společného s Věcmi veřejnými a změna sedadel v těch popravách, to už bude drobná epizoda velké bitvy," prohlásil John podle ČTK.

Zasedací pořádek se měnil v současném volebním období už dvakrát; nejprve loni v dubnu potom, co ve VV skončili poslanci Kristýna Kočí, Jaroslav Škárka a Stanislav Huml. Druhá změna nastala loni v prosinci po odchodu Jiřího Paroubka a Jiřího Šlégra z ČSSD. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…