Rudý poslanec s manželkou podle ČT okradl invalidního důchodce. Zjistili jsme více

08.04.2014 20:27 | Zprávy

Poslanec Stanislav Grospič (KSČM) popírá jakoukoliv vinu v kauze invalidního důchodce Jiřího Trepery. Ten před sedmnácti lety půjčil Grospičově manželce 25 tisíc korun, aby si zachránil práci. Nejenže všechny zapůjčené peníze dosud neviděl, o zaměstnání stejně přišel a nepomohly mu ani soudy, byť jeden z nich vyhrál. Grospič se skrze ParlamentníListy.cz hájí mimo jiné tím, že reportáž, kterou na toto téma odvysílala Česká televize, je nepravdivá.

Rudý poslanec s manželkou podle ČT okradl invalidního důchodce. Zjistili jsme více
Foto: ksčm
Popisek: Stanislav Grospič

Celý příběh začíná před sedmnácti lety, v době, kdy Jiří Trepera pracoval pro firmu Kitaj, kterou vedla Alena Jirásková, dnes Grospičová. Na případ upozornila Česká televize v pořadu Reportéři ČT. Firma, v níž měl podíl i poslanec KSČM a místopředseda strany Stanislav Grospič, se zadlužila. Grospičová proto měla požádat Treperu, aby společnosti půjčil 25 tisíc korun s tím, že pak nebude propuštěn.

Peníze ušetřené na pohřeb matky dal manželce poslance

„Doslova na mě naléhala, že potřebuje krátkodobě půjčit nějaké peníze, že jinak by nás zaměstnance musela propustit. A vzhledem k tomu, že v té době byla velká nezaměstnanost, tak jsem jejímu naléhání podlehl a požádal jsem svoji matku, jestli by mi ty peníze nesehnala," řekl České televizi Trepera, který je dnes v invalidním důchodu.

Treperova matka peníze sehnala. Poskytla mu je rok před svou smrtí. Měla je ušetřené na svůj pohřeb. Ačkoliv prý Grospičová slibovala kompenzaci na prémiích, nikdy k tomu nedošlo. Trepera přestal dostávat mzdu a nakonec byl propuštěn. Obrátil se proto na soud. Po firmě požadoval sto tisíc korun jako náhradu za půjčku, doplatek za mzdy a zákonné odstupné. I když u soudu uspěl, peníze nezískal zpět, protože manželé Grospičovi mezitím firmu prodali.

„Přestože opakovaně dával návrhy na exekuce, tak žádné plnění nezískal, neboť ta společnost byla označena pouze jako v likvidaci, ne v insolvenci. Neměla tedy žádné prostředky, ze kterých by soud mohl exekučně cokoliv zabavit, takže Trepera nedostal nikdy ani korunu, i když na to měl nárok podložený pravomocnými rozsudky," uvedl někdejší advokát Jiřího Trepery Miroslav Borovec České televizi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Kupka

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sovětský svaz nebyl osvoboditel, ale okupant.“ Oficiálně z vlády. Foltýn to vypustil mezi Čechy

22:18 „Sovětský svaz nebyl osvoboditel, ale okupant.“ Oficiálně z vlády. Foltýn to vypustil mezi Čechy

Strategická komunikace České republiky se připojila k mezinárodní kampani, která upozorňuje na zneuž…