Rusko: Chystá se revoluce. Putin plánuje mnohým „zvednout mandle“

25.08.2016 9:12

Na nejvyšších místech ruské politiky se schyluje k dalším změnám, které političtí experti připisují snahám ruského prezidenta pozměnit sestavu jeho nejbližšího týmu před prezidentskými volbami v roce 2018. Ruský list Kommersant informuje o tom, že šéf dolní komory ruského parlamentu Sergej Naryškin by se měl přesunout do funkce ředitele zahraniční rozvědky. Změny by se mohly údajně dotknout i předsedy vlády Medveděva.

Rusko: Chystá se revoluce. Putin plánuje mnohým „zvednout mandle“
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Rudé náměstní v noci
reklama

Sám Naryškin informaci o svém přesunutí do nové funkce okamžitě a rázně popřel. Člověk, který by jej měl podle Kommersantu nahradit, Vjačeslav Volodin, informaci odmítl komentovat. Pouze uvedl, že „se bude řídit veškerými pokyny prezidenta“.

Naryškin již v minulosti pracoval v první správě KGB, kde se soustředil primárně na zahraničí. Jeho přesun do rozvědky by proto nebyl až tak překvapivý. Její dosavadní šéf Michail Fradkov v čele organizace stojí již devět let.

Dalším kandidátem na vedení dolní parlamentní komory je podle ruského tisku současný ruský premiér Dmitrij Medveděv. O tom ve čtvrtek psal i list Vedomosti, podle jehož informací se politický osud Volodina a Medveděva v Kremlu projednává.

Vladimir Putin v poslední době schválil mnoho personálních změn ve svých nejbližších kruzích. Zřejmě největším překvapením byla výměna šéfa mimořádně vlivné prezidentské administrativy Sergeje Ivanova za jeho zástupce Antona Vajna. Ivanov se stal kremelským zmocněncem pro ekologii.

List Vedomosti šel ještě dále, když napsal, že v ruské vládě se po volbách chystá „revoluce“, která má navýšit akceschopnost kabinetu a odpovědnost jednotlivých členů za jim svěřené projekty. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: fib
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…