Rusko je mnohem nebezpečnější než Islámský stát, píše publicista Fištejn

27.11.2015 13:04

Publicista Jefim Fištejn kroutí hlavou nad tím, co dělá Západ. Ačkoli ještě před několika měsíci dával od Ruska ruce pryč, teď mu otevírá dveře v naději, že ruský prezident Vladimir Putin vyřeší krizi na Blízkém východě. Všichni asi zapomněli, že Rusko má k dispozici mnohem nebezpečnější zbraně než teroristé a také desítky milionů lidí.

Rusko je mnohem nebezpečnější než Islámský stát, píše publicista Fištejn
Foto: Archiv
Popisek: Jefim Fištejn

Ačkoli Francie odmítala prodat dvě bojové lodě Rusku, teď si prezidenti Francoise Hollande a Vladimir Putin třesou rukama a mluví o společné válce proti islamistům. Tutéž chybu podle Fištejna dělá i německá kancléřka Angela Merkelová či prezident Spojených států Barack Obama. Jako by všichni zapomněli na Gruzii, Ukrajinu a další země, kde Rusko „úřaduje“. Západní tisk se snaží ospravedlnit opětovné sbratřování s Ruskem pod heslem: Nepřítel mého nepřítele je můj přítel.

„Srovnáváme-li nebezpečnost Islámského státu a současného Ruska, nemůžeme nedospět k závěru, že to druhé představuje pro západní civilizaci mnohem větší hrozbu. Nesrovnatelné jsou válečné potenciály těchto dvou hrozeb. O zbrojních systémech, které má k dispozici Rusko, se islamistům ani nezdá,“ varuje publicista.

Při pohledu do historie se nám navíc může zdát, že Rusko a Islámský stát si mimoděk hrají do karet. Islámský stát o sobě dal vědět už v roce 2006 a v roce 2007 Putin pronesl v Mnichově projev jako z dob studené války. V roce 2008 Rusko podniklo vojenskou akci v Gruzii. V roce 2014 se Rusko vrhlo na Ukrajinu a Islámský stát začal ve stejné době děsit Evropu.

Západ podle publicisty nepotřebuje k porážce Islámského státu spojence z Číny či Ruska, potřebuje rozhodné lídry, kteří budou řešit problémy. A potřebuje také lídry, kteří si jsou vědomi budoucích hrozeb, jež mohou přijít z Ruska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…