Rusko vyhlásilo na Krymu nouzový stav. Prý je za tím výbuch

22.11.2015 8:23 | Zprávy

Ruskem anektovaný Krym se v noci na dnešek ocitl bez dodávek elektrické energie z Ukrajiny, ruské ministerstvo pro mimořádné situace vyhlásilo na poloostrově nouzový stav. Informovala o tom agentura Reuters. Ruská média uvádí, že sloupy elektrického vedení na ukrajinské straně byly odpáleny.

Rusko vyhlásilo na Krymu nouzový stav. Prý je za tím výbuch
Foto: wikipedia
Popisek: Krymský poloostrov.

"Krym je bez proudu, nemohu zatím sdělit podrobnosti," citovala agentura TASS šéfa energetické společnosti Krymenergo Viktora Plakidu. Výpadek nastal dnes v 00:20 moskevského času (sobota 22:20 SEČ). Ruské ministerstvo pro mimořádné situace uvedlo, že bez elektřiny zůstalo všech zhruba 1,9 milionu obyvatel poloostrova. Vyhlášené mimořádné opatření má platit do doby, než bude zásobování elektřinou opět obnoveno.

"Všechny nemocnice hlásí, že spustily své naftové generátory a že přijaly potřebná opatření," uvedly krymské úřady. Poloostrov je nyní podle úřadů v takzvaném izolovaném režimu, kdy je odkázán výhradně na své nouzové zdroje energie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: čtk, mp

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zneuctěný Karel Šíp si počká. Ale kauza se hýbe dál

4:41 Zneuctěný Karel Šíp si počká. Ale kauza se hýbe dál

„Ještě o tom bude jednat rada. Ta má poslední slovo,“ sdělil nám starosta městské části Praha 3 Mich…