Rusko zasáhlo do amerických voleb, chtělo poškodit Clintonovou. Píší veleslavné levicové noviny, zdrojem je prý CIA

10.12.2016 11:32 | Zprávy
autor: vam

K závěru, že Rusko zasahovalo do letošních prezidentských voleb v USA s cílem pomoct Donaldu Trumpovi dostat se do Bílého domu, došla americká Ústřední zpravodajská služba (CIA). Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného vysokého amerického činitele.

Rusko zasáhlo do amerických voleb, chtělo poškodit Clintonovou. Píší veleslavné levicové noviny, zdrojem je prý CIA
Foto: Archiv
Popisek: CIA

Americké zpravodajské služby podle tohoto zdroje, který si přál zůstat v anonymitě, mají za to, že s postupem kampaně letošních prezidentských voleb věnovali ruští vládní představitelé rostoucí pozornost snaze pomoct Donaldu Trumpovi zvítězit.

List The Washington Post v pátek citoval rovněž nejmenované americké představitele, podle nichž zpravodajské služby identifikovaly osoby s kontakty na ruskou vládu, které poskytly portálu WikiLeaks e-maily, jež ukradli hackeři ze serverů Demokratické strany. Jsou mezi nimi i materiály týkající se Trumpovy neúspěšné protikandidátky Hillary Clintonové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Finance

Co přesně se po praktické stránce změní, když projde návrh vlády a MF bude mít větší vliv na rozpočty nezávislých institucí? Já nevím, ale pokud jde o peníze, které těmto institucím dává stát, proč by na přidělování financí neměl mít vlil? Kdo by ho pak měl mít. Teda pokud jde o peníze státu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sokol z ODS: Putin stále věří, že válku vyhraje, ale reálně to tak nevypadá

22:32 Sokol z ODS: Putin stále věří, že válku vyhraje, ale reálně to tak nevypadá

Předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Petr Sokol (ODS) v Interview ČT24 reagoval na va…