Ruský Kommersant: Pokud Putin zjistí, že povstalci sestřelili boeing schválně, přehodnotí vztahy k nim

29.07.2014 13:18

Dopisovatel ruského listu Kommersant Andrej Kolesnikov přemýšlel nad tím, proč se ruský prezident Vladimir Putin tak snadno vzdal „černých skříněk“ ze zříceného malajsijského boeingu. Vysvětlení je prý nasnadě. Hodí se mu další informační kanál, pomocí něhož by si mohl otestovat informace, které dostává od svých lidí.

Ruský Kommersant: Pokud Putin zjistí, že povstalci sestřelili boeing schválně, přehodnotí vztahy k nim
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Velvyslanectvím Ruské federace v Praze byl postaven tzv. MikroMaidan na protest proti Vladimiru Putinovi a na podporu Kyjeva
reklama

Nizozemská Rada bezpečnosti, která disponuje „černými skříňkami“ z dopravního letounu malajsijské společnosti, oznámila, že již rozklíčovala obsah možná důležitého svědka letecké tragédie. Informace však zveřejní až po zjištění příčin tragédie.   

Komentátor Andrej Kolesnikov se ve svém nejnovějším příspěvku v listu Kommersant, jehož český překlad publikovaly Britské listy, zamýšlel nad tím, co sledoval Vladimir Putin tím, že „černé skřínky“ dobrovolně předal nizozemským vyšetřovatelům. Podle Kolesnikova mu muselo být jasné, že tím de facto dává zbraň do rukou Američanům a Angličanům.

„Jak Vladimir Putin mohl dopustit, aby k tomu došlo? Copak nechápal, že když souhlasí s předáním 'černých skříněk' Nizozemcům, fakticky je předává do rukou Britům, to znamená do rukou nepřátel - v krajní míře, v informační válce?“ diví se komentátor.

Celý text k přečtení ZDE.

Možná je ale všechno jinak a v režii Vladimira Putina se jedná o předem promyšlený tah, ze kterého může ruský „car" těžit. Odevzdáním cenných materiálů do rukou Západu může získat nezávislý zdroj informací a prověřit si tak, zda mu jeho zdroje o údajném viníkovi pádu malajsijského letadla nelžou.   

„Vše, co mohl získat z vlastních zdrojů, zjevně získal. Teď by chtěl získat také z cizích. A určitě ne od spolupracovníků SBU - s nimi už je to docela jasné,“ vysvětluje Kolesnikov.

Jestli se prokáže, že letadlo sestřelili proruští povstalci, dá se podle mínění komentátora očekávat, že se jich Vladimir Putin jednou provždy zřekne. „Jestli, opakuji, se vyjasní, že bojovníci odporu se ve skutečnosti nedozvěděli, že boeing byl sestřelen, až z padajících úlomků letadla a ostatků pasažérů - tak bude jednou provždy přehodnocena veškerá politika vztahů s nimi," myslí si Kolesnikov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

13:17 Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

Kauzu Vrbětice považuje Mirek Topolánek za vrchol ledovce působení ruských tajných služeb v Česku. A…