Ruský novinář otevřeně: Západ si myslí, že nás může zničit. Jenže…

31.07.2014 20:44

Zatímco na Rusko žádný zvláštní účinek sankce Západu nemají, některé země EU je pociťují velmi bolestivě. Zřejmě proto se státy s EU sousedící rozhodly k protiruským sankcím nepřipojit. Informuje o tom server Hlas Ruska, ruským státem financovaná rozhlasové stanice.

Ruský novinář otevřeně: Západ si myslí, že nás může zničit. Jenže…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka

„V Rakousku například ukazují předpovědi snížení vývozu o 20 %. Analytici z Velké Británie předpovídají zpomalení tempa ekonomického růstu. Na poplach bijí i němečtí podnikatelé,“ upozorňuje ruský server.

Poukazuje na to, že Švýcarsko a Norsko vůbec nepomýšlejí na to, aby se k sankcím vyhlášených Bruselem připojily. „Přesto, že Německo sice vlídně, ale dost důrazně doporučuje Curychu a Oslu, aby EU podpořily,“ podotýká server.

  • Celý článek ZDE

Podle něj omezení obchodu mezi Lotyšskem a Ruskem spojené s novými sankcemi EU bude mít ničivý vliv na lotyšskou ekonomiku. „Podle pesimistického scénáře se může HDP Lotyšska snížit o 10 %,“ varuje server.

Podle ruského novináře a spisovatele Nikolaje Starikova jsou však ekonomické ztráty Západu ničím, když jde o světovou hegemonii. Hlavním cílem Západu je podle něj zlikvidovat suverenitu Ruska. „Západ si zvolil kurz na likvidaci Ruska jako suverénního státu. A tady máme dvě varianty. Buď dostane Západ místo Ruska stát, který bude připomínat Rusko ze začátku 90. let – s ministry, kteří budou vždycky říkat `ano` a zadarmo budou rozdávat státní bohatství. Druhou variantou je, že Rusko vůbec přestane existovat jako jednotný stát, změní se v konglomerát menších státních útvarů,“ míní Starikov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…