Rusnokova vláda je nebezpečná a toxická, říká Němcová

10.07.2013 14:28

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová byla přítomna na jmenování nových ministrů, na přípitek však odešla. Vládu prý považuje za toxickou a nebezpečnou a nehodlá s ní hrát falešnou hru.

Rusnokova vláda je nebezpečná a toxická, říká Němcová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová
reklama

„Na vládu se dívám jako na nebezpečnou, protože jde proti předem deklarované většině sněmovny, což je v porevolučním období České republiky naprosto unikátní. Považuji ji za toxickou, protože její ministr financí a místopředseda vlády přes noc zázračně zbohatl o pět nebo šest milionů korun,“ řekla Miroslava Němcová v rozhovoru pro iDnes.cz.

„Ve chvíli, kdy je tady požádáno o vydání bývalého předsedy vlády Petra Nečase, který se měl provinit tím, že domlouval pro některé exposlance pozice v podnicích s majoritou státu, a toto provinění není nijak prokázáno, tak to, že ministr financí nově nastupující vlády si takto počíná, pro mě znamená, že je vláda toxická,“ dodává.

Přípitek s novými ministry odmítla. Na akci přišla jakožto předsedkyně sněmovny a tímto odmítnutím chce dát najevo, že vláda nezískává legitimitu v Parlamentu. „A že pouze ve chvíli, kdy je jí vyslovena důvěra, může konat. Chtěla jsem jim svou osobou také připomenout to, že Parlament v první fázi obešli a že se tam budou muset teď vrátit a říci si o důvěru, protože Parlament je základní institucí, které se vláda zodpovídá,“ míní Němcová.

„Před přípitkem jsem odešla proto, že s touto vládou si nechci připíjet na její úspěchy. Neočekávám, že tady bude dlouho, a nechci hrát nějakou falešnou hru v tom, že se s nimi budu poplácávat po ramenou, protože to je vláda, které důvěru dát nechci,“ dodává.

„Od ODS žádné hlasy nedostane a očekávám, že stanoviska ostatních parlamentních stran platí. Nezaznamenala jsem žádnou změnu,“ uzavírá Němcová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…