Rusové mohou obsadit i Karlovy Vary, sdělil čtenářům Reflexu redaktor Českého rozhlasu

06.03.2014 11:16

Zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu Petr Vavrouška představil v týdeníku Reflex svůj názor na Rusko. Podle něj se jedná o notoricky agresivní zemi, která propracovaným systémem ovládá cizí území. Neměli bychom se podle něj příliš smát, protože po Krymu prý jednou může dojít třeba na Karlovy Vary.

Rusové mohou obsadit i Karlovy Vary, sdělil čtenářům Reflexu redaktor Českého rozhlasu
Foto: www.kremlin.ru
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin

Anketa

Schvalujete ruskou okupaci Krymu?

81%
16%
hlasovalo: 31804 lidí

Během olympijských her v Soči byl podle něj na mnoha místech vidět nápis: Skvělé, nové, otevřené Rusko. Tento týden na stejných místech startují hry paralympijské, pro které by prý pořadatelé mohli slogan inovovat. Třeba na: Pořád stejné, agresivní Rusko.

Mustr invaze je podle Vavroušky už desetiletí stejný, jako by v Kremlu měli v šuplíku jen jeden scénář. Vždy se prý vytáhne téma „bratrů“, žijících na daném území, kterým hrozí nebezpečí a domovina je musí ochránit. Následně na dané území vtrhne, protesty zbytku světa ignoruje a dokola opakuje pokryteckou lež, jak chrání ruské občany. Poprvé to takto prý udělali Stalin s Molotovem v roce 1939 v Polsku.

A pozdější vojenské akce SSSR podle něj tento úspěšný scénář jen opakovaly. Stále stejným osvědčeným způsobem tak podle něj Moskva obsazuje stále nová území, přičemž suverénně ignoruje všechny mezinárodní dohody.

Základní bod své taktiky - ruské občany, které je na daném území třeba bránit - si podle něj dovede Moskva vyrobit snadno a rychle. Lidem prostě rozdá ruské pasy, tak jak to učinila v Abcházii, jižní Osetii, moldavském Podněstří a aktuálně vyrábí spoluobčany na Krymu.

„Podle této ruské logiky může ruská armáda zasáhnout kdekoliv ve světě,“ varuje komentátor. V České republice bychom se podle něj měli mít na pozoru, protože i zde žijí tisíce Rusů. Teď už je prý jen třeba, aby moskevská propaganda dostatečně dlouho tvrdila, jak jsou tu utiskovaní a že je třeba je ochránit. Po Krymu prý klidně mohou být dalším bodem zájmu Kremlu například Karlovy Vary. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úpadek demokracie? Profesor si všiml boje o koryta. Těch stran je tu moc

14:55 Úpadek demokracie? Profesor si všiml boje o koryta. Těch stran je tu moc

Profesor Milan Zelený v Kupředu do minulosti mluvil o změnách, které doprovázejí vývoj společnosti, …