Ruští dopravci mají smůlu. Na českých letištích už nepřistanou

26.02.2022 14:00 | Zprávy
autor: mp

Česká republika ve spolupráci s Polskem omezuje možnosti Rusů cestovat do střední Evropy. České dráhy současně vypravují vlaky pro Ukrajince.

Ruští dopravci mají smůlu. Na českých letištích už nepřistanou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dopravní letadlo, ilustrační foto

Ministerstvo dopravy oznámilo, že česká vláda ve spolupráci s vládou polskou vystavila stopku ruským leteckým dopravcům mířícím do Česka a Polska.

„Ministerstvo dopravy již nevydává nová povolení pro nepravidelné ruské lety, zároveň se od půlnoci uzavírají česká letiště pro ruské dopravce. Tyto kroky jsou činěny ve spolupráci s polským ministerstvem infrastruktury, které zavádí podobná opatření,“ uvedl k tomu ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v reakci na aktuální dění na Ukrajině. Upozornil, že omezení prozatím platí do 28. března.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, pane Kolovratníku. Vy jste sice dali stopku zdražování dálničních známek, ale upřímně, přijde vám současná výše vzhledem k tomu, v jakém stavu dálnice máme adekvátní? A co mě zajímá ještě víc, proč si nemohu koupit známku na půl roku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Už toho mám dost.“ Summit NATO přirovnán k festivalu ve Varech

10:25 „Už toho mám dost.“ Summit NATO přirovnán k festivalu ve Varech

„Je to divadlo jako v Karlových Varech. Naše ‚dvojdelegace‘? Čirá fraška…“ I to zaznělo v souvislost…