S průzkumy se roztrhl pytel: Tento ještě nechává žít ODS, ale dělá radost i komunistům

07.02.2014 11:09

Podle modelu společnosti ppm factum research by volby do Poslanecké sněmovny nyní stejně jako na podzim vyhrála ČSSD. Získala by 20,9 procenta, druhé by skončilo ANO s 18,5 procenty. Pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do sněmovny by překročilo všech šest stran, které figurují v aktuálním složení dolní parlamentní komory. Zároveň dnes vyšel průzkum SANEPu, podle kterého by se ODS nedostala do sněmovny. Ve čtvrtek pak svá čísla přinesl i STEM.

S průzkumy se roztrhl pytel: Tento ještě nechává žít ODS, ale dělá radost i komunistům
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

Průzkum ppm factum, který proběhl od 23. ledna do 4. února na vzorku 963 občanů, tak přinesl jiné výsledky než ve čtvrtek zveřejněný průzkum agentury STEM. Podle něj by se největší podpoře voličů mělo těšit hnutí ANO. Rozchází se také s průzkumem společnosti SANEP, který v pátek rovněž přiřkl největší zisk hnutí Andreje Babiše.

Za ČSSD a hnutím ANO v průzkumu ppm factum skončila KSČM se ziskem 17,8 procenta, což je oproti průzkumům ostatních agentur významně lepší výsledek. Pak následovali TOP 09 a Starostové (11 procent), Úsvit (7,6 procenta), ODS (6,7 procenta) a KDU-ČSL (5,4 procenta). Do sněmovny by se nedostaly Strana zelených ani SPOZ.

Při přepočtu na mandáty by ČSSD získala 51 poslanců, ANO 47 křesel, KSČM 43 mandátů, TOP 09 24 mandátů, Úsvit 16 mandátů, ODS 11 mandátů a KDU-ČSL osm mandátů. Současná vládní koalice by tak měla v Poslanecké sněmovně většinu 106 křesel. Odhad mandátů je však zatížen výběrovou chybou, která může u kterékoliv strany představovat až dvě křesla, upozornila agentura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…