S vedením měst budeme jednat o daních i církevních restitucích, oznámil Hašek

24.06.2016 6:00

Rozpočtové určení daní, školství či postup krajů a obcí vůči žalobám církví budou témata dnešního jednání v Brně mezi vedením Asociace krajů a vedením Svazu měst a obcí ČR. ČTK to řekl předseda asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

S vedením měst budeme jednat o daních i církevních restitucích, oznámil Hašek
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Jihomoravský hejtman Michal Hašek
reklama

Uvedl, že hlavním cílem jednání je společná příprava asociace a svazu na jednání s vládou k přípravě státního rozpočtu na rok 2017. Dalším bodem programu je rozpočtové určení daní včetně zajištění financování krajských a místních komunikací, financování regionálního školství a inkluze.

Řeč bude i o fungování pobočkové sítě České pošty, financování budování a údržby cyklostezek, vodní zákon a cena pitné vody. Mluvit by se mělo také o postupu krajů a obcí vůči žalobám církví včetně dopadu rozhodnutí Nejvyššího soudu v kauze Opočno.

Nejvyšší soud na základě dovolání Královéhradeckého kraje zrušil verdikty nižších soudů ve věci určení vlastnictví kláštera v Opočně na Rychnovsku, kterého se domáhá kapucínský řád. Soudy nižších stupňů rozhodly, že klášter nepatří kraji, ale opět státu, přičemž měla změna vlastnictví z kraje na stát umožnit řádu kapucínů žádat o vydání areálu v církevních restitucích.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…