STAN: Babiš je zmatkující papaláš

15. 9. 2020 13:32

Hnutí STAN podporuje spuštění Ústředního krizového štábu. Vláda údajně nezvládá situaci a hazarduje se zdravím lidí. Situace začíná být dle poslanců ze STAN nepřehledná, prý stále narůstá počet infikovaných a není jasné, kdo celý boj s krizí řídí. Tak se aspoň vyjádřili zástupci poslaneckého klubu STAN na tiskové konferenci v Parlamentu.

STAN: Babiš je zmatkující papaláš
Foto: STAN
Popisek: STAN
reklama

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19? (Ptáme se od 9.9.2020)

37%
hlasovalo: 21650 lidí

Podle STANU je v jednání vlády očividně zmatek. Ministr zdravotnictví Vojtěch prý svolává Ústřední epidemiologickou komisi a premiér zase řídí odlišný krizový orgán: Radu pro zdravotní rizika.

„Vládnou nám zmatkující papaláši. Pan premiér upravuje pravidla podle toho, jak na opatření nahlíží jeho ‚bublina‘ na sociálních sítích. Je na čase, aby sestoupil z piedestalu domnělého spasitele nás všech a aktivoval krizový štáb, který je pro tyto situace určen, a který je schopen nás z té krize dostat,“ prohlásil předseda poslaneckého hnutí STAN Jan Farský. 

Dodal také, že zcela alarmující je selhání takzvané chytré karantény: „Když vláda zaváděla EET, všichni živnostníci se museli novému nástroji přizpůsobit. A když má vláda zajistit chytrou karanténu, začne po čtyřech měsících nakupovat počítače a řešit připojení k internetu?“

Na tiskovce rovněž zaznělo, že STAN nepodporuje „rouškovné“, což je plošná dávka pěti tisíc korun pro seniory. Místo toho předkládá vlastní návrh podpory pro samoživitele.

„Nesouhlasíme s tím, aby byla částka vyplácena plošně, a proto nepodpoříme schválení tohoto bodu v prvním čtení. Chceme, aby bylo ‚rouškovné‘ vypláceno pouze potřebným, kteří mají nízké penze. Vláda zcela zapomněla na samoživitele, na které krize dopadla nejvíce, a na rodiny s dětmi. Proto předkládáme návrh zákona, na základě něhož by samoživitelé dostali částku 6000 korun na dorovnání výpadků způsobených koronavirovou krizí,“ prohlásila poslankyně za Hnutí STAN Věra Kovářová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půl promile pro cyklisty, dostatek vody a bydlení. Tady je plán, řekl pro PL lídr jihomoravské kandidátky socdem

12:12 Půl promile pro cyklisty, dostatek vody a bydlení. Tady je plán, řekl pro PL lídr jihomoravské kandidátky socdem

ROZHOVOR Brno zažívá nevídaný boom, které město staví do pozice regionální metropole, v ledasčem ale…