Šabatová začala dělat pořádek ve věznicích. Musí být prý humánnější, dnes je to spíš škola zločinu

26.03.2016 10:25 | Zprávy
autor: vam

Česká vězení patří k nejhorším v Evropě a stala se druhou školou zločinu, píše server Novinky.cz. Důvodem jsou nízké mzdy těch odsouzených, kteří pracují, i malý počet vychovatelů.

Šabatová začala dělat pořádek ve věznicích. Musí být prý humánnější, dnes je to spíš škola zločinu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Věznice, ilustrační foto

Kancelář veřejného ochránce práv prováděla během dvou let kontroly v několika věznicích. Celkem jich je 35 a je v nich 21 500 vězňů. O víc než o tisíc to převyšuje kapacitu, na niž jsou nápravná zařízení stavěna.

„Z toho vyplývají situace, jako je deset a více odsouzených v jedné ložnici, nedostatečný stav vychovatelů, kteří navíc vykonávají činnosti, jež jim vůbec nepřísluší, a podobně. Jeden vychovatel má na starost až 40 odsouzených, maximální počet by měl být pouze 20,“ uvedl Milan Svoboda z kanceláře ochránkyně práv.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Proč si zvete umělce, kteří se účastnili demonstrace proti vám?

Podle vás snad udělali něco špatného nebo nemají právo demonstrovat? A jestli s nimi chcete jednat o jejich názoru, proč jen s nimi? Proč ne i s obyčejnými lidmi, co tam byli? Nebo ty si také pozvete? Děkuji. A.K.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Věděli jste, že nezvou Okamuru.“ Konec legrace. V ČT se pere špína

11:35 „Věděli jste, že nezvou Okamuru.“ Konec legrace. V ČT se pere špína

Dlouholetý reportér a moderátor České televize Richard Samko se pustil do křížku s další výraznou tv…