Salačová z kauzy Rath přejmenovala svou firmu. Policie si ji stejně proklepne

24. 8. 2012 20:25

Ivana Salačová, jedna z podezřelých v kauze David Rath, přejmenovala podle Lidových novin (LN) svou stavební firmu. Ta je přitom možná zapletená v předražené opravě zámku Buštěhad. Právě její firma FISA měla také dát úplatek Kateřině Pancové a Petru Kottovi.

Salačová z kauzy Rath přejmenovala svou firmu. Policie si ji stejně proklepne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

"Polovinu jsem měla poskytnout já, polovinu firma Konstruktiva Branko," říká podle LN Salačová v policejním protokolu. Svoji firmu pak měla po svém nedávném propuštění z vazby přejmenovat na JIPE s.r.o. a firemní podíl převést na svého syna. Podle některých se Salačová bojí, že firma po spojování s buštěhradskou zakázkou mohla přijít o svou důvěryhodnost. Ale ani přejmenování firmy nebude bránit policejním vyšetřovatelům podívat se na její chod a financování. Ale oprava zámku není jediným případem, který stojí za pozornost. Měla fungovat také jako prostředník při předávání úplatku Kottovi za opravu hostivického gymnázia firmou POHL. Ta mu poslala nemalý obnos, celkem  2,8 milionu korun.

Stejnou roli si zopakovala i při předání tentokrát už o něco menšího úplatku dvě stě tisíc korun šéfce ML Compet. Vazební věznici Salačová opustila po dvou měsících, zatímco hlavní obžalovaný David Rath ve vazbě zůstává a s jeho propuštěním zatím nikdo nepočítá. Salačová se totiž nakonec rozhodla s vyšetřovateli spolupracovat a pochybné obchody popsala. Vše prý dělala s nejlepšími úmysly a chtěla pouze sehnat pro svou firmu zakázku. "Hlavně chci zdůraznit, že na projektové dokumentaci jsem se v žádném případě nepodílela, ani projektanta neznám. Vše jsem dělala jen s cílem získat stavební práce formou subdodávky pro moji společnost," řekla Lidovým novinám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Šmejdi, fašouni, komanči, ruský chapadla! Slavný umělec se vložil do voleb. A opravdu se snaží

10:34 VIDEO Šmejdi, fašouni, komanči, ruský chapadla! Slavný umělec se vložil do voleb. A opravdu se snaží

Hudebník David Koller sdílí na své facebookové stránce odkaz na webovou platformu TridimOdpad.cz. „S…