Samková se chce s případem romského útoku obrátit na Radu Evropy

13. 4. 2012 16:55

Advokátka Klára Samková, která zastupuje pětici Romů obviněných z mačetového útoku v Novém Boru, byla zatím nepravomocně vyloučena z tohoto případu. Na tiskové konferenci, kde se proti vyloučení důrazně ohradila, také uvedla, že považuje soudce ze severu Čech, tedy u okresního soudu v Liberci a krajského soudu v Ústí nad Labem za podjaté. Informaci přinesla Česká televize. Jedná se o mačetový útok v Novém Boru ze srpna loňského roku.

Samková se chce s případem romského útoku obrátit na Radu Evropy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková

Samková na jedné straně zdůrazňuje, že jednání svých klientů považuje za neakceptovatelné. Na druhé straně se však domnívá, že od počátku měl případ vyšetřovat speciální policejní útvar určený na vyšetřovaní případů s rasovým podtextem, protože právě takový podtext hraje v případu zásadní roli. Chce se proto obrátit na Radu Evropy, aby na kauzu dohlížela.

Šlo o majetkově motivovaný trestný čin, tvrdí státní zástupkyně

"Budu pro své klienty žádat o dohled nad tímto případem, protože když jsem se ujala obhajoby, tak jsem řekla, že považuji jednání svých klientů za neakceptovatelné, ale že se mi jedná o skutečné vyjasnění celého problému."

Státní zástupkyně z Ústí nad Labem však označila podobné úvahy za nepodložené, Samková totiž podle ní nijak nedoložila výtky, které soudu přednesla, ačkoli k tomu byla vyzvána V kauze se podle ní navíc od počátku jedná o klasickou majetkovou, nikoli rasovou pohnutku.

"Nevidím důvodu, proč by tam měla být speciální policejní složka. Pokud doktorka Samková ukazuje na nějaké sociální problémy a souvislosti, orgány činné v trestním řízení nejsou povolány k tomu, aby řešily sociální a politickou situaci v regionu," dodala.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ten, o kterém nesmíte mluvit!  Tommy Robinson dostal cenu. A dějí se věci: Zákazy, mazání, tresty. Ale čtěte

7:31 Ten, o kterém nesmíte mluvit! Tommy Robinson dostal cenu. A dějí se věci: Zákazy, mazání, tresty. Ale čtěte

Britský novinář a aktivista Tommy Robinson, který informoval veřejnost o muslimských ganzích, které …