Šance pro české potraviny? To Francouzi a Němci nedovolí... Ševčík a Feranec řešili unijní dotace

07.10.2021 12:14 | Zprávy
autor: rak

Růst cen potravin a jejich dvojí kvalita je bezesporu nemalé téma i u nadcházejících sněmovních voleb. Ekonom a předseda odborné komise pro finance koalice Trikolóry, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík vidí cestu zejména v deregulaci trhu a v preferencích českých spotřebitelů a seškrtání zemědělských dotací. „To Francouzi nikdy nedovolí, nikdy!“ opáčil však na to poslanec ANO Milan Feranec v debatě na CNN Prima NEWS. Zlepšení prý není na dohled, ani co se týče růstu cen. „Teď si budeme muset na všechno připravit víc peněz,“ zaznělo od Ševčíka směrem k plánům EU.

Šance pro české potraviny? To Francouzi a Němci nedovolí... Ševčík a Feranec řešili unijní dotace
Foto: Daniela Černá
Popisek: Miroslav Ševčík, vysokoškolský pedagog a ekonomický expert hnutí Trikolóra

Ekonom Ševčík v pořadu podotkl, že by trhu pomohla zejména deregulace než lpění na kvótách pro určité potraviny. Dvojí kvalita potravin je podle něj hlavně kvůli tomu, že to naši „západní přátelé“ nadále tolerují.

Větší zastoupení českých potravin podle něj dokážou prosadit především samotní spotřebitelé tím, že budou lokální potraviny preferovat.

Řešily se i dotace v zemědělství. Feranec se s ním shodl, že by zrušení dotací v zemědělství bylo prospěšné, podotkl ovšem, že k tomu nemůže dojít. „To Francouzi nikdy nedovolí, nikdy!“ padlo. A Ševčík se přidal s tím, že kromě Francouzů i Němci a další evropské národy. Podle Ševčíka by pomohlo uvolňovat ruce českým zemědělcům, aby byli konkurenceschopnější.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jaké jsou vaše vztahy v ANO?

Nebo vůbec v ANO? Překvapilo mě, že máte relevantní požadavek, aby nad krajem nadále držela stráž armáda, ale tvrdíte, že vládu nebude snadné přesvědčit, Vždyť v ní ale má většinu právě ANO, tak proč by to mělo být složité?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nevyměnili mu prášky?“ Kolář u Havla v ráži. Trump pro smích

22:22 „Nevyměnili mu prášky?“ Kolář u Havla v ráži. Trump pro smích

Prezidentův poradce Petr Kolář při debatě Knihovny Václava Havla ostře kritizoval vývoj ve Spojených…