Sarkozy se vrací. Ohlásil kandidaturu na prezidenta

22.08.2016 20:05 | Zprávy

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy dnes oznámil kandidaturu v listopadových primárkách své pravicové strany Republikáni k prezidentským volbám 2017. Oznámil to podle agentury Reuters na Facebooku. Sarkozy to také uvádí ve své nové knize, která podle agentury AFP vyjde ve středu. Zprávu převzala ČTK.

Sarkozy se vrací. Ohlásil kandidaturu na prezidenta
Foto: Indiatalkies.com
Popisek: Nicolas Sarkozy

„Rozhodl jsem se být kandidátem pro prezidentské volby (na jaře) 2017. Cítím, že mám sílu ke svedení této bitvy v této neklidné době naší historie,“ napsal exprezident na svém účtu na sociální síti. Podle AFP se podobně Sarkozy vyjádřil i v knize, kterou nazval Tout pour la France (Vše pro Francii). Jednašedesátiletý šéf strany Republikáni Sarkozy působil v prezidentském úřadu v letech 2007 až 2012. Ve volbách v roce 2012 ho porazil současný socialistický prezident François Hollande, který ale nyní podle průzkumů má u voličů velmi malou podporu. Sarkozyho zájem o další pětiletý mandát se očekával.

Hlavními tématy předvolebních bojů v primárkách i v celých prezidentských volbách bude podle komentářů imigrace a bezpečnost

Kandidaturu v pravicových primárkách, které budou pro hlavní pravicovou stranu ve Francii první v historii, už oznámilo více než deset politiků. Hlavním Sarkozyho stranickým konkurentem je bývalý premiér Alain Juppé. Ten v poslední době Sarkozyho v průzkumech dosud vždy porážel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nemístný zásah do vlády? Role Pavla je jasná, říká Rajchl

4:44 Nemístný zásah do vlády? Role Pavla je jasná, říká Rajchl

Tvrdá slova na adresu prezidenta i Západu zazněla v rozhovoru předsedy strany PRO Jindřicha Rajchla …