Saša Vondra se vrací. Za ODS v Ústí zvažuje kandidaturu do sněmovny

31.01.2017 21:41

Exministr obrany Alexandr Vondra (ODS) zvažuje, že se v nadcházejících volbách znovu zkusí stát poslancem. V rozhovoru pro server Seznam.cz vysvětloval, proč věří, že by mu voliči mohli dát další šanci v politice. Vondra už byl poslancem i senátorem. Působil také ve vládě Petra Nečase, jenže mu zlomila vaz kauza společnosti ProMoPro.

Saša Vondra se vrací. Za ODS v Ústí zvažuje kandidaturu do sněmovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

„Já jsem se teď po dlouhé době znovu stal předsedou oblastní organizace v Litoměřicích. Tam mě měli vždycky rádi a zvolili mě v nějakém pořadí tam na kandidátku, ale to je zatím jenom nápad,“ konstatoval Vondra. Podle vlastních slov se nehodlá drát nikam dopředu, ODS chce spíše pomoct uspět.

Celý článek naleznete zde.

Právě za Litoměřicko byl Vondra v letech 2006 až 2012 senátorem. V roce 2012 se mu však nepodařilo mandát obhájit. Nahradil ho sociální demokrat narozený v Sýrii Hassan Mezian.  

Předseda ODS v Ústeckém kraji Karel Krejza k nápadu Alexandra Vondry poznamenává, že si cení snahy exministra pomoct ODS. Pokud si jí budou stejně cenit i další členové ODS v kraji, možná se Vondrův nápad naplní.

Sluší se také připomenout, že Vondra měl na starosti přípravu českého předsednictví v Evropské unii. Společnost ProMoPro, která měla na starosti ozvučení jednotlivých jednání, své služby předražila. Podle informací ministerstva financí dokonce až o 500 milionů. Kauza se dostala před soud, ale Vondra nebyl nikdy obžalován a odsouzen. Politicky ovšem Vondra značně utrpěl a v roce 2011 odešel z postu ministra obrany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

8:01 Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou

Slova Grety Thunbergové oběhla svět a v České republice není o reakce nouze. Přicházejí srovnání se …