Saúdská Arábie oznámila vytvoření koalice proti terorismu. Ale o IS nepadlo slovo

15.12.2015 6:00 | Zprávy
autor: čtk, mp

Saúdská Arábie oznámila vytvoření islámské vojenské koalice pro boj proti terorismu, jejímiž členy je 34 států. Vyplývá to z prohlášení, které zveřejnila tisková agentura SPA.

Saúdská Arábie oznámila vytvoření koalice proti terorismu. Ale o IS nepadlo slovo
Foto: ČTK/AP AP
Popisek: Libyjský povstalec po dobytí sídla Muammara Kaddáfího v centru Tripolisu

"Země zde zmíněné se rozhodly vytvořit vojenskou alianci vedenou Saúdskou Arábií pro boj proti terorismu se společným operačním centrem se sídlem v Rijádu, pro koordinaci a podporu vojenských operací," uvádí se v prohlášení. Na seznamu jsou arabské země jako Egypt, Katar, Spojené arabské emiráty, islámské země jako Turecko, Malajsie a Pákistán, země Perského zálivu a africké země. Šíitský Írán, odvěký rival sunnitské Saúdské Arábie o vliv v arabském světě, na seznamu není.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sorry jako. 2029, 2033, 2037. Babiš vyděsil opozici

7:09 Sorry jako. 2029, 2033, 2037. Babiš vyděsil opozici

„Před více než 10 lety jsme byli jednou z prvních zemí v Evropě, která zavedla elektronizaci tržeb. …