Sázkové kanceláře věří Babišovi. A tahají z hrobu ODS

26.09.2013 21:08

Měsíc před vyhlášením výsledků voleb do sněmovny sázkové kanceláře tipují, že se do sněmovny dostane šest až sedm seskupení. Úsvit přímé demokracie senátora Tomia Okamury k nim nepočítají. Za favorita na vítězství jednoznačně pokládají ČSSD, z nejvážnějších uchazečů o poslanecká místa nejvíce pochybují o úspěchu KDU-ČSL. Aktuální kurzy k dnešnímu dni tak vesměs kopírují výsledky volebních průzkumů.

Sázkové kanceláře věří Babišovi. A tahají z hrobu ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Propagační slogan hnutí ANO

Za sociálními demokraty by druhé místo podle bookmakerů obsadili komunisté nebo TOP 09 společně se STAN. Další místa ve sněmovně by měli obsadit hnutí ANO, ODS, SPOZ a těsně možná i lidovci. Vyplývá to z kurzů společností Sazka, Tipsport, Chance, Fortuna a Maxi-Tip.

Sociální demokraté jsou podle bookmakerů nadále v podstatě jistými vítězi voleb díky kurzům 1,01 či 1,03:1. V duelu mezi komunisty a TOP 09 pouze bookmakeři Sazky věří více straně Karla Schwarzenberga. Tyto strany mají podle kurzů místo ve sněmovně jisté, u dalších je možné si vsadit, zda se do sněmovny dostanou nebo kolik získají hlasů.

U ODS je u Fortuny a Maxi-Tipu aktuální kurz na návrat do sněmovny 1,03:1, hnutí ANO podnikatele Andreje Babiše má na vstup do dolní komory kurz 1,06:1. Za nimi jsou pak SPOZ (1,32:1) a KDU-ČSL (1,7:1). Okamurův Úsvit má jistější kurz 1,2:1 na to, že poslance mít nebude.

Chance pokládá šance ODS a Babišova hnutí za rovnocenné (1,03:1), o něco více věří zemanovcům (1,25:1) a s Úsvitem nepočítá. Sazka tyto sázky v nabídce nemá, dává ale Úsvitu alespoň naději na to, že porazí Stranu zelených.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…