Sbírka praček před ruskou ambasádou v Londýně. Ať je nemusíte krást na Ukrajině, vzkazují lidé

08.04.2022 14:33

Ruská ambasáda v hlavním městě Velké Británie si užívá nebývalé a pravděpodobně nechtěné pozornosti Londýňanů. Rusům se dostává vzkazů, ať konečně přestanou krást pračky i mikrovlnky na Ukrajině a když už si takové zboží nemohou opatřit za peníze doma, jako normální civilizovaní lidé, ať si raději vezmou to vybavení, které Britové dopraví před ruskou ambasádu v Londýně.

Sbírka praček před ruskou ambasádou v Londýně. Ať je nemusíte krást na Ukrajině, vzkazují lidé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Big Ben v Londýně

Poté, co ukrajinská armáda osvobodila sever země od ruských okupantů, vyplouvají na povrch informace o tom, že ruští vojáci, jen co ovládli několik měst, ukradli, co jim přišlo pod ruku. Pračky, myčky, mikrovlnky, šperky. Cokoliv. A po stažení z Ukrajiny se nakradené zboží snaží prodat v Bělorusku nebo dovézt domů. Ukrajinští vojáci hlásí do světa, že ruští vojáci často nechávají ležet ve městech své mrtvé. Raději na nákladní vozy nakládají pračky.

V důsledku těchto zpráv obyvatelé Londýna začali před ruskou ambasádu nosit mikrovlnky a další domácí techniku. Se vzkazem, ať si Rusové vezmou tu, kterou jim Londýňané předávají dobrovolně, a nekradou na Ukrajině.

Fotky z britské akce proletěly internetem. Je zřejmé, že Britové přinesli před ruskou ambasádu hračky, oblečení, boty, ale i pračky či myčky. Aby Rusy přiměli k ukončení plenění v okupovaných ukrajinských městech. O akci informovala ukrajinská novinářka Margo Gontar.

Akce v Londýně

České čtenáře jako první o protestní akci informoval server Novinky.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

7:15 Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

Zmatený důchodce, který uvěřil fake news o atomové válce a chodí po městě v atombordelu. To je hlavn…