Sbohem, Bělobrádku, sbohem Hermane. „Sobotkovi“ lidovci v senátních volbách vybouchli

13.10.2018 14:56 | Zprávy

Zatímco Jiří Čunek ovládl senátorské volby ve Vsetíně už v prvním kole, další výrazné osobnosti KDU-ČSL si ve druhém kole připisují výsledek, který se blíží hodnocení „výbuch“. Bývalí členové Sobotkovy vlády Pavel Bělobrádek a Daniel Herman prohrávají s velmi velkými rozdíly.

Sbohem, Bělobrádku, sbohem Hermane. „Sobotkovi“ lidovci v senátních volbách vybouchli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Herman

Pavel Bělobrádek nehodlá na jaře obhajovat post šéfa lidovců. Reagoval tak zřejmě na prohru, které se dočká; po sečtení dvou třetin okrsků, kolem tři čtvrtě na tři, totiž stále vede Martin Červíček. A to poměrně výrazně. Má více než 57 procent hlasů.

Ve statistikách, které uváděla Česká televize, byl jeho zisk v počtu hlasů první až druhý největší ze všech kandidátů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Docent Ševčík: Má Decroix vůbec maturitu? Tvrdá slova o ODS

21:11 Docent Ševčík: Má Decroix vůbec maturitu? Tvrdá slova o ODS

Ekonom a vysokoškolský pedagog Miroslav Ševčík a publicista Pavel Černocký zhodnotili možné spojenec…