Schwarzenberg? To radši Gott, rozčilují se monarchisté

26.10.2011 22:21 | Zprávy
autor: joh

Konzervativní platforma Koruny České vyjádřila na webu Fragmenty.cz znepokojení nad kandidaturou Karla Schwarzenberga, jehož jméno píší s českou transkripcí, na prezidenta.

Schwarzenberg? To radši Gott, rozčilují se monarchisté
Foto: Martin Kovář
Popisek: Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg

„My totiž nemáme důvěru přímo k osobě Karla Schwarzenberka. Označení „šlechtic“ přímo vyvěrá z pojmu „šlechetný“. Toto označení tedy souvisí se ctnostmi, tedy s mravními kvalitami. Označit někoho šlechticem tedy předpokládá, že je člověk ušlechtilý duchem. V případě Karla Schwanzenberka jde však o prázdný pojem,“ píší čeští monarchisté.

Psali jsme:
Rathovi by se jako prezident líbil profesor Pafko. Knížete nechce
Ty německý kolaborante, naznačují někteří politici Schwarzenbergovi

SLEDUJEME téma: Přímá volba prezidenta

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás lidi volili?

Sám tvrdíte, že proto, že chtěli změnu. Ale myslíte, že chtěli sledovat, jak hlavní, co se řeší je Turek a jeho nominace na ministra? Proč proboha místo něj nenavrhnete někoho jiného? Kandidoval do sněmovny, chtěl být tedy poslanec, což je, tak o co tu běží? O blaho lidí určitě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Podívejte, co o nás píší.“ Stydící se Nerudová vytáhla ruské noviny

17:34 „Podívejte, co o nás píší.“ Stydící se Nerudová vytáhla ruské noviny

Premiér Andrej Babiš (ANO) to na sociálních sítích schytává. Zaujala jeho slova, že si kvůli Grónsku…