Schwarzenberg chce ve vedení TOP 09 pražského primátora Hudečka

07.12.2013 12:52

Šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg by rád ve vedení strany viděl pražského primátora Tomáše Hudečka. Schwarzenberg to dnes na republikovém sněmu strany řekl novinářům. Ostatní rozhodnutí chce nechat na delegátech sněmu, kteří budou v neděli volit nové vedení strany. Schwarzenberg chce svůj post obhajovat, stejně jako první místopředseda Miroslav Kalousek.

Schwarzenberg chce ve vedení TOP 09 pražského primátora Hudečka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček

"Dle mého názoru by měl se do předsednictva dostat vzhledem k silné pozici a výsledku, který měl, primátor města Prahy," řekl novinářům Schwarzenberg. Horší pozici ve volbách budou mít podle něj ti, kteří už nejsou ve sněmovně. "Ale já se do toho nebudu míchat. Je to na sněmu, aby si své lidi zvolil," dodal Schwarzenberg.

Svůj post nebude obhajovat exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, který stál za kontroverzním projektem sKaret.

Bývalá vládní strana TOP 09 má čtyři řadové místopředsedy a dalších pět volených členů předsednictva. Místa v předsednictvu plánují podle informací ČTK obhajovat Marek Ženíšek a Helena Langšádlová.

reklama

autor: jno, čtk

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

4:44 Prezident Pavel, Mašínová i Vetchý. Vladimír Hučín vytáhl vzpomínky

„Najednou jsme viděli v Lidových novinách fotku, jak se usmívá na Eduarda Stehlíka a Petra Pavla s t…