Schwarzenbergu, jen fanatici a lumpové mohou tleskat dnešku, píše levicový server

28. 2. 2013 13:43

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) se na konferenci Komunismus včera a dnes pozastavoval nad tím, jak je možné, že komunisté tolik posilují, když si v souhrnu dnes lidé žijí lépe, než kdy v minulosti. Komentátor Radim Hreha k tomu na serveru Britské listy poznamenává, že takovému výroku mohou zatleskat jen fanatici a lidé, kteří neumí prokázat původ svého majetku.

Schwarzenbergu, jen fanatici a lumpové mohou tleskat dnešku, píše levicový server
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

"Jen ideologičtí fanatici a lidé neschopni prokázat původ svého majetku totiž mohou považovat za úspěch současný hospodářský, sociální a morální marasmus společnosti. Marasmus, v jehož důsledku se milióny lidí nenadále propadají do chudoby. Sociálně nejslabší jsou vystěhováváni do předražených ubytoven, v nichž řádí infekční choroby a místní mafiáni," podotýká komentátor.

Připouští však také, že vyšší společenská třída, ke které patří i neúspěšný prezidentský kandidát bohatne jako nikdy dříve. Ptá se však, zda by se politici měli starat spíše o veřejné blaho a ne o hromadění majetku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…